recenzja książki

„TO NIE JEST AMERYKAŃSKI FILM” NADIA SZAGDAJ

Polska powieść z gatunku kryminał, sensacja.
To moje kolejne już spotkanie a autorką i jak zawsze udane.
Niebanalny pomysł, świetnie napisany. Język i styl prosty i czytelny. Nastrój niepokoju wciąga od samego początku i trzyma do ostatniej kropki. Czytając cały czas czuje się strach i, że coś tu bardzo nie pasuje. W pewnym momencie nie wiadomo co jest prawdą a co fikcją. Zakręcone i bardzo przemyślane.
Główna bohaterka to Oliwia, jest młodą i atrakcyjną kobietą. Z wykształcenia pani psycholog.
Niedawno rozeszła się z narzeczonym i ponownie zamieszkała z rodzicami i bratem.
Niespodziewanie zostaje porwana jej matka. Trwają poszukiwania kobiety , jednak bezskutecznie.
Ślad po niej zaginął. Mija dziesięć dni i cisza – nawet żądania okupu nie ma.
Gdy wszyscy zaczynają już tracić nadzieję na odnalezienie kobiety, ona po prostu wraca do domu. Na jej ciele widać ślady po znęcaniu się. Kobieta nie chce nic powiedzieć policji nic co mogłoby ich naprowadzić na porywaczy, gwałcicieli.
Córka i syn – prokurator namawiają kobietę aby zeznawała, jednak ona milczy tłumacząc, ze nie będzie nikogo narażać na niebezpieczeństwo.
W biały dzień z domu zostaje porwana również Oliwia. Jest ona przekonana, że osoby, które siedzą w samochodzie przed jej domem i ją obserwują są policjantami, którzy ją pilnują. Nic bardziej mylnego. Bardzo szybko przekonuje się kim są ci ludzie i co od niej chcą. Oliwia tak jak jej matka zostaje zabrana z domu siła, wielokrotnie zgwałcona i pobita.
Wraca do domu i już doskonale wie dlaczego matka nie chciała o tych wydarzeniach nic mówić. Mimo wszystko chce rozwiązać zagadkę i dowiedzieć się kim jest oprawca. Pewne przesłanki i dowody sugerują, że jest nim ktoś bardzo bliski – ktoś z rodziny.
Czy obu kobietom uda się pozbierać po tych traumatycznych wydarzeniach, jakie przeżyły?

Czy znajdą się sprawcy tego całego zła? Do kogo doprowadzą ślady i hipotezy? Co jeszcze się wydarzy?

Przyznam, że zakończenie rewelacyjne, po prostu wbiło mnie w fotel. Nie dowierzałam i przeczytałam kilka ostatnich kartek ponownie. Zupełnie mnie zaskoczyło, a to bardzo lubię.

No nie domyślałam się. poszłam z oskarżeniami w zupełnie inną stronę.

Tak, warto było przeczytać – to był ciekawy wieczór z dobrym kryminałem.

Polecam serdecznie 🙂

Tytuł „To nie jest amerykański film”
Autor Nadia Szagdaj
Wydawnictwo Dragon
Liczba stron 317
Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWO DRAGON

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz