recenzja książki

„TRASA PROMOCYJNA” ANDI WATSON

Zapraszam WAS do świata komiksu, gdzie wszystko jest czarno-białe i jakże wymowne.

Gdzie nie potrzeba wielu słów, aby poznać przedstawioną historię i jej bohatera.

Autor jest uznanym brytyjskim rysownikiem i scenarzystą. Przekazał w nasze ręce coś zupełnie innego, niebanalnego, perełkę literacką.

Oto niby prosta historia pewnego pisarza G.H Fretwell , który wyrusza w trasę promocyjną, aby promować swoje dzieło – najnowszą powieść pt. „Bez K”.

Liczy na ciekawe spotkania z czytelnikami, zainteresowanie prasą, dobre recenzje krytyków literackich, wygodne pokoje hotelowe i dobre jedzenie. Ma wielką nadzieję, że trafi do grona znanych i poczytnych pisarzy.
Poznajemy bardzo dokładnie zmagania i problemy pisarza. Jego osamotnienie i tęsknotę za rodziną.

To co przeżywa, czego doświadcza jest czasem absurdalne, czasem groteskowe a czasem do bólu realistyczne.

Już od samego początku wszystko idzie nie tak, kradną mu bagaż, nikt nie przychodzi na spotkanie autorskie, ktoś anuluje jego rezerwację pokoju.Jakby tego było mało, drugiego dnia znika właścicielka księgarni, w której nasz bohater miał spotkanie i okazuje się, że to właśnie on był osobą, która widziała kobietę ostatnia.
Przesłuchania policji, dziwne pytania i podejrzenia. Atmosfera dziwności się zagęszcza.
Jest jeszcze „Morderca z walizką”, który grasuje po ulicach miasta i napada na kobiety. Z czasem jak historia się rozwija coraz większe wkurzenie mnie brało, za to jak traktowany jest nasz bohater 🙂
Cała ta trasa promocyjna zmienia się w jakiś nieprzewidywalny koszmar.
Genialnie przedstawiona prosta i jak się okazuje mało zabawna historia. To taka gorzka pigułka naszych czasów i naszych wartości. Czarna komedia z elementami kryminału.
Branża wydawnicza i literacka od podszewki nie wygląda imponująco.
Świetna szata graficzna, absurd wydarzeń i sytuacji.

Jest bardzo klimatycznie i ciekawie.

POLECAM 🙂

Tytuł „Trasa promocyjna”

Autor Andi Watson

Tłumaczenie Jacek Żuławnik

Liczba stron 273
Wydawnictwo Marginesy

https://marginesy.com.pl/sklep/produkt/133320/trasa-promocyjna?idcat=314
Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWA MARGINESY

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz