recenzja książki

„TRZY KOBIETY” LISA TADDEO

Wciągająca literatura faktu.
Autorka przez osiem lat zbierała materiały, aby napisać tę książkę.
Spisywała ich wspomnienia , myśli , sytuacje i wydarzenia.
Miała wgląd do dokumentacji sądowej i artykułów z prasy. Rozmawiała z dziennikarzami, sędziami, prawnikami, śledczymi, kolegami i koleżankami z otoczenia kobiet.
Spotkania, rozmowy i obserwacja codziennych zachowań tych kobiet. To wszystko pozwoliło stworzyć ważną i mądra książkę.
Świetny pomysł, zaskakująca fabuła, piękny język i styl.
Powieść ta przyciąga swoim realizmem postaci, wydarzeń i ogromną naturalnością.
Dobrze i mądrze napisane. Czyta się ją dobrze i z zaciekawieniem, chociaż nie jest to łatwa lektura.
Poznajemy tytułowe trzy kobiety oraz matkę autorki : Maggie, Lina i Sloane. Historię ich miłości, pożądania i namiętności oraz to jak wpłynęły na ich życie.
Tak więc mamy uczennicę uwiedzioną przez nauczyciela, żonę, którą zaniedbuje mąż i parę, która decyduje się na eksperymenty w trójkątach.
Maggie była zabawką dla swego nauczyciela i odskocznią od jego rodzinnego życia. Nastolatka zakochana w nim wyczekiwała na jego telefon czy jakąś wiadomość. Rzucała wszystko i biegła na spotkanie.
Później tęskniła i nie potrafiła być sama. Bardzo źle znosiła rozłąkę, popadła w depresję i zaczęła brać leki. Niestety nikt się za nią nie ujął , wszyscy trzymali stronę nauczyciela.
Naśmiewano się z niej i szydzono. To wszystko wpłynęło na dalsze życie Meggie.
Lina jako nastolatka została wykorzystana i zgwałcona przez swoich kolegów. Później nabijano się z niej i uznano za łatwą.
Ta grzeczna i stroniąca od chłopaków i seksu dziewczyna została napiętnowana na całe swoje życie. Jak potoczą się jej dalsze losy ? Czy będzie szczęśliwą i spełnioną kobietą ?
Sloane jako dziecko i później nastolatka nie czuła się kochana i zauważana przez rodziców. Popadła w sidła bulimii i anoreksję.
Poznała jednak chłopaka Richarda w którym się zakochała i była szczęśliwa.
Wszystko było dobrze do czasu gdy ten wpadł na pomysł aby urozmaicić ich seks wprowadzając dodatkową osobę. Trójkąty z kobietami i mężczyznami.
Sloane zgodziła się sądząc, że będzie fajnie jednak nie potrafiła dzielić się swoim ukochanym.
Każda z przedstawionych nam kobiet przeżyła coś innego, jednak łączy je to, że mężczyźni źle je traktowali.
Jasno widać jak ważne w życiu człowieka są uczucia i dobre wzajemnie relacje. Zrozumienie i akceptacja, wzajemny szacunek i bliskość.
Tak, seks oczywiście też, jednak to miłość połączona z namiętnością daje nam mieszankę wybuchową.
Książkę tę powinna przeczytać każda kobieta i każdy mężczyzna.
To bardzo wzruszające, szczere i smutne do bólu historie.
Tytuł „Trzy kobiety”
Autor Lisa Taddeo
Tłumaczenie Aga Zano
Liczba stron 365
Wydawnictwo Marginesy
Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWA MARGINESY

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz