recenzja książki

„TWOJA WINA” DANUTA AWOLUSI

Powieść z gatunku : polska literatura obyczajowa, romans.

Ciekawy pomysł, czytelny i prosty język. Czyta się dobrze, lekko, szybko. Pomimo 600 stron książkę przeczytałam w jeden wieczór.
Świat przedstawiony jest bardzo naturalny i jakże prawdziwy. Bardzo łatwo w niego wskoczyć i poczuć to co nasi bohaterowie.
Zachowania ludzi i ich wybory często nas zaskakują, ale tak przecież jest w życiu.

Nasza główna bohaterka to Marcelina.
Córka nauczycielki i bardzo liczącego się w mieście ojca. Pracuje w klubie fitness i uczy w szkole. Zapomniała już jakie miała marzenia. Jest młodą, naiwną kobietą, która nie może uwierzyć, że spodobała się tak bardzo przystojnemu mężczyźnie. Ma całą masę kompleksów i niskie poczucie własnej wartości.
Nie wie, że została wybrana własnie dlatego, że zgodzi się na wszystko i bardzo łatwo będzie można nią sterować i manipulować. Ona nie wie co to asertywność i własne zdanie.
Adam jest dla niej cudem świata i zrobi dla niego co tylko będzie chciał.

Ależ mnie irytowała naiwność tej kobiety. Jak można być tak łatwowiernym ? Wrr 🙂

Adam Swoboda to młody mężczyzna, od którego odsunęli się rodzice. Jest pozbawiony wszelkich skrupułów. Nie wie co to uczucia i z nikim się nie liczy. Nikomu nie współczuje, nie pomaga.
Uwielbia poniżać ludzi i cieszy się ich cierpieniem.  Już jako mały chłopiec miał do tego skłonności, niestety z czasem to wszystko przybrało na sile i stał się bardzo wyuzdanym manipulatorem i świetnym graczem na ludzkich emocjach i uczuciach. Jest niesamowicie przebiegły, inteligentny, sprytny i
Jest socjopatą. Bardzo przystojny i mający tego pełną świadomość. Na pozór bardzo wesoły i energiczny mężczyzna, szarmancki ,bardzo kulturalny dżentelmen.
W domu natomiast zmienia się w kogoś zupełnie innego. Jego kłamstwa i ciągłe oszustwa doprowadzają wiele osób do załamania nerwowego a nawet do próby samobójczej.

Jak potoczą się losy tej dwójki ? jak będzie wyglądało ich wspólne życie ?

To powieść o toksycznym związku, miłosnym zaślepieniu, zdradzie, kłamstwach, manipulacji, smutku, bólu i cierpieniu Jak również o wielkiej nadziei na szczęście i wyczekiwanym macierzyństwie.

Mamy poruszony też temat molestowania seksualnego w pracy, gwałtów świat narkotyków i prostytucji.

Wyraźnie widać jakie panują relacje w małym miasteczku, gdzie wszyscy się znają i wiedzą o sobie wszystko.
Plotki, niedopowiedzenia i zawsze znajdzie się ten najważniejszy. Ten, który rządzi wszystkim i wszystkimi – każdy się go boi, bo On ma władzę i może wszystko.
Praktycznie jest panem i władcą tego miejsca. Czy faktycznie nie znajdzie się nikt to zechce powiedzieć prawdę ?

 

Tytuł „Twoja wina”
Autor Danuta Awolusi

Liczba stron 607
Wydawnictwo Prószyński i S-ka
https://www.proszynski.pl/Twoja_wina-p-36456-.html
Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWA PRÓSZYŃSKI I S-KA

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz