tylko raz w roku recenzja książki
recenzja książki

„TYLKO RAZ W ROKU” Agnieszka Lingas – Łoniewska

To taka świąteczna, wigilijna powieść o sile miłości, poświęceniu dla niej, i wygranej mimo wszystko.
Czyta się ją lekko i szybko. Dla mnie niestety bardzo przewidywalna fabuła.

Wszystko dzieje się w latach 2013 – 2019. Poznajemy wydarzenia jakie miały miejsce w życiu naszych bohaterów.
Właśnie w ten niezwykły czas Wigilii 2013 roku spotykają się po raz pierwszy Ela i Kamil – przypadkowe spotkanie i wspólny spacer stają się początkiem czegoś nowego i cudownego.
Kobieta podczas Wigilii dowiaduje się, że jej rodzice się rozwodzą. Czuje ból i smutek. Czy mimo to, czas Wigilii będzie dla niej czasem magicznym? Czy los połączy tych dwoje?

Młodzi zakochują się w sobie, snują plany na przyszłość – kochają się i chcą być razem. Są pewni, że wszystko będzie dobrze i nic złego się nie wydarzy.
Kamilowi trafia się świetna oferta pracy za granicą. Dziewczyna ma dolecieć za jakiś czas, jednak sytuacja się komplikuje i musi pozostać w domu rodzinnym.
Jak potoczą się ich losy? Czy jesteśmy w stanie zrezygnować z własnego szczęścia aby osoba, która kochamy była szczęśliwa? Czy dzieci muszą spełniać marzenia rodziców?
Czy nie jest tak, że każdy człowiek ma prawo żyć po swojemu, i popełniać swoje błędy?

tylko raz w roku recenzja książkiŻyjmy więc po swojemu, popełniajmy błędy i wyciągajmy wnioski – upadajmy i podnośmy się. Nigdy się nie poddawajmy. Dajmy sobie prawo do słabości, pójścia złą drogą czy płaczu.
Nikt nie ma prawa nas oceniać – nasze życie jest nasze i tylko nasze i mamy je jedno.
Dajmy też prawo naszym dzieciom, aby żyły jak chcą, bo my rodzice możemy tylko im podpowiadać i wspierać – zawsze spierać, nawet w wyborach z, którymi się nie zgadzamy.

To książka idealna na listopadowy wieczór i świąteczny czas.

Tytuł „TYLKO RAZ W ROKU”
Autor Agnieszka Lingas-Łoniewska
Wydawnictwo Burda Książki
Liczba stron 231
http://www.burdaksiazki.pl/ksiazki/tylko-raz-w-roku/
Egzemplarz recenzencki od http://www.burdaksiazki.pl/

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz