recenzja książki

„UŚPIONE PRAGNIENIA” AGATA KOŁAKOWSKA

Polska powieść obyczajowa z elementami psychologicznymi.
To nie jest lektura lekka, łatwa i przyjemna – chociaż czyta się ją świetnie i bardzo dobrze.

Bardzo przemyślana fabuła, dopracowane wątki, ciekawy pomysł. Charakterystyczny język i styl.
Oraz to coś, co wciąga od pierwszych linijek i nie pozwala odłożyć książki, póki jej nie przeczytasz.
Podoba mi się, że mamy tutaj dwa czasy : teraz i kiedyś. Dzięki temu wiemy co się dzieje teraz i jak do tego wszystkiego doszło. Te dwie perspektywy czasowe wzajemnie się przeplatają tworząc intrygującą całość.
Przeczytałam, a właściwie pochłonęłam tę lekturę wieczorkiem w dwie i pół godziny.
To był dobry czas spędzony z dobrą książką.

Już sam początek wciąga i intryguje – oto mamy wypadek samochodowy i dwie kobiety, które utknęły w zmiażdżonym samochodzie i nie mogą się z niego wydostać. Wezwanie pomocy jest niezwykle trudne, tym bardziej, że do wypadku doszło na odludziu, w lesie w grudniu.
Te dwie kobiety to moja imienniczka Magda i Bianka. Są astralnymi bliźniaczkami, ponieważ urodziły się tego samego dnia, miesiąca, roku i o tej samej godzinie – jednak w innym miejscu. Kobiety bardzo się polubiły i związała je nić przyjaźni. Lubią się i lubią spędzać razem czas. Coś je do siebie ciągnie i relacja ta ma duży wpływ na życie każdej z nich.
Magda jest mężatką, matką, panią domu. Pracuje w radio i uczy języka angielskiego. Jest mądra, poukładana i zadowolona z życia.
Blanka jest rozwiedziona i żyje z nowym partnerem na „kocią łapę”, nie ma dzieci , chociaż bardzo chciałaby je mieć. Pracuje jako dziennikarka – reporterka.
Kobiety spotykają się przypadkowo, gdy Bianka jest gościem w programie radiowym Magdy.
Tak naprawdę, gdy kobiety lepiej się poznają to uświadamiają sobie, że chętnie zamieniłyby się miejscami. Magda pragnie mieć życie Bianki, a Bianka pragnie mieć życie Magdy.

Jednak teraz obie utknęły w rozwalonym aucie i nie mogą się z niego wydostać. Czy uda im się wezwać pomoc ? Czy przeżyją ? Co z tego wyniknie ?
Przeczytajcie, a dowiecie się 🙂

Ciekawa powieść o życiu, jego radościach , smutkach i zmartwieniach. Jest prawdziwa miłość i prawdziwa przyjaźń.
Dużo emocji, wzruszeń i trudnych życiowych decyzji.Jest też ogromny ból, cierpienie z powodu niemożliwości urodzenia dziecka. To potworne chcieć, tak bardzo pragnąć, a nie móc mieć dzieci.

Bardzo dokładnie widzimy ludzkie zachowania, uczucia, emocje. To wszystko co w nas. To wszystko co ludzkie i nie zawsze przewidywalne.
Powieść daje do myślenia i pozostawia nas z refleksjami nad tym, co w jest w życiu ważne.

Tytuł „Uśpione pragnienia”
Autor Agata Kołakowska
Liczba stron
Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWA PRÓSZYŃSKI I S-KA

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz