recenzja książki

„USTA MORDERCY” ARTUR KAWKA, MONIKA WYSOCKA

Seryjny morderca, wielkie pieniądze i tajne służby.

To już znany i sprawdzony duet pisarzy, których ja nie znałam.

Przyznam, że sprawdzili się tutaj wyśmienicie.Powieść słusznie została zakwalifikowana do gatunku : polski kryminał, sensacja, thriller.
Ależ to było świetne. Intryga goni intrygę.Cały czas akcja, która nawet na momencik nie zwalnia.

Świetny pomysł na książkę, przemyślana i rozpracowana na czynniki pierwsze fabuła. Wszystko jest bardzo realistyczne i wiarygodne. Przedstawiona historia wciąga od pierwszych linijek i trzyma w napięciu do samego końca, gdzie okazuje się nie zawsze ten za kogo się podawał nim jest.

Zaskakujące i nieprzewidywalne zakończenie.Prosty język i styl, wszystko z sobą współgra i tworzy znakomitą całość pełna intryg i niewiadomych.

Major Tom Wilmowski przybywa do Polski, aby dowiedzieć się kto i dlaczego porwał jego młodszego brata Franka.Frank jest znanym i cenionym fotografem, który nagle znika beż śladu. Szybko okazuje się, że zakochał się w nieodpowiedniej kobiecie, która też znika bez śladu. Tom jest byłym amerykańskim komandosem, który mieszka poza Polską i za wszelką cenę stara się odnaleźć brata. Czy mu się to uda ?Zniknięcie Franka staje się trudną zagadką do rozwiązania również dla polskiej policji, która szuka seryjnego mordercy, zabójcy wielu kobiet.

Morderca ten za życia ofiary w charakterystyczny sposób okalecza jej ciało i pozwala umrzeć w bólu i cierpieniu.
W miejsca intymne wkłada monety, które są symbolem odkupienia za swoje grzeszne i złe życie.

Policja odkrywa coraz więcej ofiar szaleńca i jest już jasne, że morderca ten zabija swoje ofiary od wielu lat i pozostaje bezkarny.
Tutaj nic nie jest takim jaki się wydaje na początku i nie wiadomo komu można zaufać, kto jest kapusiem a kto wrogiem.

Gdy w grę wchodzą mafijne rozliczenia, masa ukradzionego towaru w postaci narkotyków i ogromna ilość pieniędzy wszystkie chwyty są dozwolone.

Do tego dochodzi handel żywym towarem, pedofilia i klub swingersów skupiający polityków lubiących zabawiać się z nieletnimi. Układy, łapówki i mafijne procedery. Świat brudu i niewyobrażalnie wielkich pieniędzy. Szantaże i wyłudzenia. Wśród tego nagle uczucie, miłość, zakochanie. To nie może zakończyć się dobrze.

Na koniec mamy niesłusznie skazanego Mirosława Kozę, który odsiaduje w więzieniu wyrok dożywocia za czyn, którego nie popełnił.

Sprawa zostaje tak poprowadzona, że pomimo niewinności oskarżonego staje się on winny stawianym mu czynom.

Świetna lektura na zimowy wieczór. Emocje gwarantowane.
Tytuł „Usta mordercy”

Autor Artur Kawka, Monika Wysocka

Liczba stron 442

Wydawnictwo Oficynka

http://oficynka.pl/pl/p/Usta-mordercy-Artur-Kawka%2C-Monika-Wysocka/752
Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWA OFICYNKA

 

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz