debiut literacki,  recenzja książki

„W CIENIU ORŁA” MACIEJ CIACH

Bardzo byłam zaintrygowana tym debiutem i śmiało mogę napisać, że to jest udany polski debiut literacki, który warto przeczytać.

Zaciekawiła mnie tematyka i wizja naszej przyszłości nie aż tak bardzo odległej.

Genialna okładka, oddająca sens tek powieści.
Świetny pomysł na książkę, przemyślana i dopracowana fabuła, język prosty i zrozumiały.

Ciekawy styl i intrygujący klimacik,, który wciąga w swój świat od pierwszych linijek i trzyma w napięciu do samego końca. Super mi się czytało tę powieść, lekko i szybko. Kilka razy podnosiłam brew z niedowierzaniem, czasem się lekko uśmiechałam.
Szkoda, że zakończenie mnie nie zaskoczyło.

Mamy rok 2027 , bezwzględny świat polityki, intryg i manipulacji.

Paweł Nowak marzy o karierze politycznej. Chce być znany, poważany i bogaty. Razem ze swoimi koleżkami obala istniejący układ polityczny i sam dostaje się na szczyt władzy w Polsce. Mówi o dobru kraju, o Polsce, a tak naprawdę nie to jest dla niego najważniejsze. Jest bezwzględny, pozbawiony wszelkich skrupułów w swoich działaniach i bardzo pewny siebie. Pragnie życia w „zupełnie innym kraju” i udaje się mu to osiągnąć. Jakimi sposobami i z jakim skutkiem ? Ja już wiem – zachęcam WAS do przeczytania.

Pewnie będziecie mieli całą masę skojarzeń i bardzo trafnie.

Poznacie brudny i bezwzględny świat polityki, proste mechanizmy nim rządzące. Tutaj każdy myśli o sobie i dąży „po trupach do celu”. To wszystko budzi niepokój o nasz kraj – o POLSKĘ.

Kłamstwa, manipulacje, nadużycia, przestępstwa wszelkiej maści są codziennością. To chory świat, ludzi , którzy pod płaszczykiem wielkich, wzniosłych i szczytnych celów chcą być nasz szczycie.

Władza upaja, władza daje moc i poczucie bycia „Bogiem”.

Powieść wzbudzająca dużo emocji. Może co poniektórym otworzy oczy na świat polityki.

 

Tytuł „W cieniu orła”

Autor Maciej Ciach

Liczba stron 380

Wydawnictwo Novae Res

https://novaeres.pl/katalog/tytuly?szczegoly=w_cieniu_orla,druk

Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWA NOVAE RES

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz