recenzja książki

„W IMIĘ NATURY” JĘDRZEJ PASIERSKI

 

Polska powieść z gatunku sensacja, kryminał, thriller.
To moje pierwsze spotkanie z piórem autora i już wiem,że nie ostatnie , ponieważ na pewno będę szukać poprzednie książki.
Niebanalna i bardzo intrygująca fabuła, ciekawy styl oraz prosty i czytelny język. Bardzo klimatyczny nastrój powieści – dużo tu niepokoju i niepewności.
Powieść wciąga w swój świat od pierwszych linijek i trzyma do samego końca. Każdy rozdział to coraz większe stopniowanie napięcia i wiesz już, że to nie jest prosta sprawa.
Zakończenie MEGA ZASKAKUJĄCE – uwielbiam takie. Zero przewidywalności i oczywistości.

Świetnie ujęta intryga i gdy wydaje się, że już wiesz co wydarzy się dalej, to okazuje się, że się mylisz i szukasz dalej.

Główni bohaterowie to Mateusz Chabrowski i jego żona Maja. Są szczęśliwym małżeństwem i mają dwoje dzieci. Oboje spełniają się zawodowo i nic nie zapowiada jakichkolwiek kłopotów. Mężczyzna z wykształcenia jest prawnikiem, który założył fundację ekologiczną „W imię natury” i zaangażował się w ochronię środowiska.

Jest bardzo przekonany do swoich wartości i wierzy, że faktycznie może pomagać.
Pewnego dnia nieoczekiwanie ktoś przynosi do firmy zdjęcie zamordowanego mężczyzny leżącego w śniegu. Nikt nie rozpoznaje trupa. Czy to jakiś głupi żart?
Sytuacja jest dziwna i bardzo tajemnicza. Tym bardziej, że nagle znika żona Mateusza Maja. Jest ona malarką i w pracowni mężczyzna zauważa uszkodzony obraz, który jego zdaniem ma coś wspólnego z zaistniałą sytuacją i jej zniknięciem.
Oczywiście Mateusz zgłasza zaginięcie żony na policji i prosi o pomoc w odnalezieniu kobiety. Nie wyklucza też, że mogła zostać porwana. Policja o zniknięcie Mai podejrzewa głównie Mateusza, dlatego ten postanawia na własną rękę odszukać żonę.
Wszystkie ślady prowadzą go do miejsca, gdzie wiele lat temu wydarzyła się tragedia. Co wspólnego z tym miała jego żona? Dlaczego zniknęła?
Mateusz za wszelką cenę stara się tego dowiedzieć. Czy mu się uda? Przeczytaj a dowiesz się 🙂
Zaintrygował mnie wątek Żeni i jego historia.
Idealna książka na zimowy wieczór, tylko uprzedzam – nie zaśniesz dopóki nie doczytasz do końca. Serio.  Szczerze POLECAM 🙂
Tytuł „W imię natury’
Autor Jędrzej Pasierski
Wydawnictwo Czarne
Liczba stron 304
Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWO CZARNE

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz