debiut literacki,  recenzja książki

„W NIEWOLI CIENIA” MONIKA ANNA NEJMAn

Czasem trzeba wiele poświęcić, by słońce znów mogło wzejść.

Powieść z gatunku fantasy, science fiction.
Debiut literacki naszej rodzimej , młodej autorki.
To taka bajka dla młodzieży, pełna przygód i tajemnic.
Czyta się ją dobrze, lekko i szybko.
Całkiem ciekawa fabuła, Prosty język i styl. Specyficzny klimat, który przenosi nas w świat lat szkolnych, a potem w świat magii i tajemnic.
Mamy ukazany świat uczniów i belfrów, relacje jakie panują między uczniami. Oczywiście zawsze znajdzie się ktoś, kto nie będzie się chciał podporządkować i ktoś na kim będą się inni wyżywać. Ktoś kto będzie trzymał się z dala od rówieśników, zawsze na boku.
Pierwsze fajki, alkohol, imprezy w klubie. Pierwsze prawdziwe przyjaźnie i zakochania. Zazdrość, samotność, rywalizacja i poczucie braku akceptacji, wykluczenie.
Nasi główni bohaterowie to : Asia, jej brat Wojtek najlepszy kumpel brata Filip.
Listopadowe dni wlekły się leniwie. Nasi młodzi bohaterowie postanowili poszlajać się trochę i zwiedzić opuszczony plac budowy. Niespodziewanie spotkali tam Zosię, znajomą koleżankę ze szkoły, która znalazła na osypisku glinianą skrzynię. Na skrzyni tej widnieje taki sam znak jak dziewczyna ma na sobie. O co tutaj chodzi ?
Asia, Wojtek i Filip też odkrywają tajemnicze znalezisko – wśród glinianych kawałków leżała piękna księga z granatową, skórzaną okładką, na której wyryte były nieznane symbole. Księga wyglądała na starą, tajemniczą księgę. Postanawiają zabrać ją i dostarczyć do muzeum. Jednak jest w nich ogromna ciekawość co to za księga, postanawiają ją otworzyć i zajrzeć do środka. Niestety nie jest to takie proste – nikomu z ich się to nie udaje.
Zosia postanawia im pomóc otworzyć księgę, gdy to się dzieje księga lśni własnym światłem i nagle zmienia się pogoda. Robi się strasznie jasno i przeraźliwie gorąco.
Ukazuje się tajemniczy napis, który czytają. Kompletnie oniemieli nie wiedzą co zrobić. To wszystko wydaje się im upiorne i przerażające.
Zabierają księgę do domu. Niespodziewanie znika Joanna, tak dokładnie znika – rozpływa się w powietrzu. Zdematerializowała się. Młodzi ludzie są przerażeni widząc to.
Asia przepadła. Zaczynają panikować i zastanawiać się w jaki sposób mogą sprowadzić przyjaciółkę z powrotem do ich świata.
W tej samej chwili do drzwi domu, w którym siedzą młodzi i gdzie zniknęła Asia puka młoda kobieta. Ma długie, chabrowe włosy zaplecione w kok i jasne, błękitne oczy. Kobieta to Sofia, zwana Beatrycze, która chce pomóc młodym odszukać zaginioną. Wie, gdzie ona jest. Trójka przyjaciół postanawia ją znaleźć i sprowadzić do siebie.
Trafiają w nieznane światy i doświadczają dziwnych rzeczy. Widzą postacie i miejsca o których istnieniu nie mieli pojęcia. Droga przez cienie, dziwne zjawy, chochliki, czarny pałac.
Wszystko jest tu owiane tajemnicą i wątkami z przeszłości. Jest świat magii i legend nawiązujących do mitologii greckiej. Ciekawa przygoda.
Nasi bohaterowie wiedzą, że muszą uratować Słońce i ocalić Ziemię przed wiecznymi ciemnościami.
To ciekawa powieść dla młodych o sile przyjaźni , wielkiej odwadze i poświeceniu dla innych.
Tytuł „W niewoli cienia”
Autor Monika Anna Nejman
Wydawnictwo Novae Res
Liczba stron 396
Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWA NOVAE RES

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz