recenzja książki

„W ODBICIU” JAKUB MAŁECKI

Powieść z gatunku literatura piękna.
Sądzę, że autora nie trzeba nikomu przedstawiać, jednak ta pozycja to raczej mało znana książką Pana Małeckiego z października 2011 r.
Szkoda, że tak mało znana i mam wrażenie, ze niedoceniona.
Mnie wręcz wciągnęła od pierwszych słów w swój świat, który wcale nie jest tak bardzo nierealny i odległy.
Kilka niepozornych historii i kilku niepozornych ludzi jednak jak wiele się dzieje. Emocje są ogromne.
Przedstawiony świat pełen jest bólu, smutku, braku zrozumienia i akceptacji, samotności. Życie pełne złych wyborów i ich konsekwencji.
Bardzo mi odpowiadało, że  bohaterowie wypowiadają się w pierwszej osobie, dzięki czemu bardzo łatwo wczuć się w ich myśli i niejako czuć co się z nimi dzieje.
Pogodzenie się ze śmiertelną chorobą, alkoholizm. Widzimy tutaj bardzo wyraźnie i bez żadnych złudzeń ludzi, którzy upadli lecz walczą, zaakceptowali sytuację i żyją dalej.
Natalia i Karol, pani Gienia i Romek, Pielgrzym- Mariusz. Losy tych osób, chociaż tak różne splatają się i ukazują nam prawdziwe życie.
Powieść czyta się dobrze, jednak wymaga skupienia. Pozostawia pytania nad którymi się pochylimy sami dla siebie.
W tej książce, niczym w odbiciu widzimy życie zwykłych ludzi zagubionych i błądzących – może zobaczymy w nich własne elementy życiu. Może zobaczymy siebie ?
Wszystkie przedstawione postacie i wydarzenia są bardzo realistyczne i „żywe”.
Tak, z pełną stanowczością uważam,że tę książkę należy przeczytać.
Szokuje i przeraża wręcz naturalnością, realnością i prawdą.
Tytuł „W odbiciu”
Autor Jakub Małecki
Seria KONTRAPUNKTY
Wydawnictwo Powergraph
Liczba stron 299
Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWA POWERGRAFH

Jestem kobietą, matką i opiekunką cudownego labradora zabranego ze schroniska. Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 400 książek. Zawodowo jestem mgr. ekonomii, który po ponad 20 latach pracy w korporacji – banki zupełnie się przekwalifikował. Od kilku lat prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz