debiut literacki,  recenzja książki

„WE MGLE” LISA GRAY

Powieść z gatunku : sensacja, kryminał, thriller.
Dla mnie to świetny thriller psychologiczny.Jednocześnie jest to debiut literacki autorki. Uważam, że bardzo udany.

Zapewniam Was, że oto zapowiada się nowa świetna seria kryminalna z główną rolą kobiecą jako panią detektyw.

Ciekawy temat, język i styl. Charakterystyczny klimat, który wciąga i nie pozwala odłożyć książki, póki jej nie przeczytasz do końca.
Niesamowicie lekkie pióro, plastyczność języka i bardzo przemyślana fabuła. To wszystko powoduje, że bez problemu możemy wskoczyć w wykreowany świat i poznawać całą przedstawioną historię oczami i odczuciami naszych trzech bohaterek Jessicy, Eleanor i Amy.
Świetnie, że historia ukazana jest z kilku perspektyw, każda postać widzi wszystko inaczej i stara się za wszelką cenę coś ukryć.Intrygi, kłamstwa i tajemnicza przeszłość.Zakończenie zaskakujące.
Nie domyśliłam się i dałam się kilka razy zwieść. Uwielbiam takie książki, gdzie są zaskoczenia i nieprzewidywalność.

Jessica Show to młoda dziewczyna, która od kilku lat zajmuje się zawodowo poszukiwaniem zaginionych osób.
Jest to jej bardzo świadomy wybór zajęcia. pracy, której poświęca się całkowicie.
Zawsze chciała być prywatnym detektywem i szukać znikających osób.Pewnego dnia nieoczekiwanie otrzymuje anonimowe zlecenie odnalezienie trzyletniej dziewczynki, która zaginęła dokładnie dwadzieścia pięć lat temu.
Jak wielkie zaskoczenie przeżywa Jessica, gdy na zdjęciu, widzi samą siebie, gdy miała trzy latka.
Szok, niedowierzanie i poczucie zagubienia, które czuje jest naturalne.
Kobieta za wszelką cenę chce się dowiedzieć co się stało dwadzieścia pięć lat temu ? Kim tak naprawdę jest i gdzie są jej prawdziwi rodzice ?

Aby rozwiązać tę bardzo ważną i osobistą zagadkę udaje się do Miasta Aniołów. Liczy, że tam właśnie odkryje prawdę.
Na szczęście jest ktoś kto może jej pomóc. Jason Pryce, policjant z Los Angeles, którego dziewczyna rozpoznała na pogrzebie swojego ojca.
Dowiaduje się, jak tak naprawdę się nazywa i, że jej biologiczna matka została zamordowana w dniu jej porwania/zniknięcia. Dlaczego nie znaleziono sprawcy morderstwa i dlaczego nie odnaleziono jej ? Jak strasznie musi czuć się człowiek, gdy właśnie dowiedział się, że jest osobą zaginioną, która jest poszukiwana od tylu lat.

Niejako w międzyczasie dochodzi do brutalnego morderstwa młodej dziewczyny, studentki o imieniu Amy.

Nagle z jednej tajemnicy robią się trzy zagadki : kto i dlaczego ktoś porwał Jessicę ? Kto i dlaczego zamordował jej matkę Eleanor ? Kto i dlaczego brutalnie zamordował studentkę Amy ? Coś nam podpowiada, że te sprawy w jakiś sposób się łączą. Czy faktycznie tak jest ?

Mamy tutaj tajemnice sprzed lat, które nie powinny ujrzeć światła dziennego, a może właśnie są to tajemnice, które powinny zostać wreszcie rozwiązane.

Czytając zastanawiałam się dlaczego właśnie teraz ktoś dał Jessice zadanie odszukania tamtej trzylatki ?

Jeden minus – dość często pojawiające się słowo „detektywna”, jakże to nie pasowało i drażniło wrr 🙂

POLECAM i czekam na drugą część 🙂

Ważne cytaty :
„Zaginieni dzielą się na martwych i na tych, którzy nie chcą zostać znalezieni. A także na tych, którzy nawet nie wiedzą, że zaginęli”.

Tytuł „We mgle”
Cykl „Jessica Show”część 1
Autor Lisa Gray
Tłumaczenie Marta Komorowska
Liczb stron 350
Wydawnictwo Burda Media
http://www.burdaksiazki.pl/ksiazki/kryminal-sensacja-thriller/we-mgle/
Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWA BURDA MEDIA

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz