recenzja książki

„WEZWANIE DO MIŁOŚCI”ANTHONY DE MELLO

Jest to zbiór trzystu jeden medytacji autora, który znany jest jako hinduski mistyk i psychoterapeuta. Jako trzydziestoletni mężczyzna wstąpił do zakonu jezuitów.
To o czym pisze zyskuje wielu wielbicieli, ale i przeciwników, ponieważ ukazuje czasem wręcz bulwersująca i szokująca prawdę od tej, którą znamy.
Jego słowa wzbudzają kontrowersje i wielkie emocje.
Uważam, iż autor wykazał się wielką odwagą ukazując nam świat, który zobaczył wraz z regułami jakie nim żądzą. Ukazał też ludzi takimi jacy są naprawdę.
Jest to bardzo mądra i pouczająca lektura. Pełno w niej zaskakujących wniosków, szokujących prawd.
Absolutnie nie można autorowi odmówić bystrości umysłu, wnikliwości i odwagi w ukazaniu prawdy.
Przyznaję, nie czytałam książki „Przebudzenie” i już wiem, że koniecznie muszę to nadrobić.

Autor przekonuje nas, że to co przeszkadzam nam kochać, być szczęśliwym i wolnym to przywiązanie.
Zarówno do rzeczy, jak i do ludzi. Jak przeszkadzają nam nasze pragnienia, żądze, chciwość, wiara i fałszywe przekonania.
Jak wielką rolę odgrywa w naszym życiu to jak zostaliśmy zaprogramowani przez rodziców, środowisko, kulturę czy religię.
Przywiązanie zostało wprost nazwane głównym zabójca życia.
Przeczytamy też głośne i donośne wezwanie do wyzwolenia się z niewrażliwości, która powoduje, że człowiek jest ślepy i głuchy na otaczający go świat i siebie samego.
W miłości też przywiązujemy się do kogoś i często nie chodzi tutaj o uczucie miłości lecz potrzebę bycia kochanym czy bezpiecznym.
Prawdziwa miłość rodzi się ze świadomości, bo tylko wtedy widzimy osobę taką jaka jest naprawdę i właśnie wtedy możemy ją pokochać naprawdę.
Autor namawia nas, abyśmy nie trzymali urazy, bo ona nas niszczy. Warto też odpuścić, gdy coś nie idzie zgodnie z planem, warto dać sobie prawo do bycia nieidealnym i cieszyć się z małych rzeczy.
Jestem pewna, że ta niespełna sto sześćdziesięcio stronicowa lektura skłoni Was do refleksji i zastanowienia się nad sobą.
Zawsze warto zatrzymać się w biegu życia oraz wyścigu z czasem i zastanowić się kim jesteśmy, czy jesteśmy szczęśliwi i czy tak naprawdę żyjemy.
Może warto wyzwolić się z własnych ograniczeń i murów, które postawiano naokoło nas twierdząc, że to dla naszego dobra.
Tytuł „Wezwanie do miłości”
Autor Anthony de Mello
Tłumaczenie Justyna Grzegorczyk
Liczba stron 162
Wydawnictwo Zysk i  S-ka
Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWA ZYSK I S-KA

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Jeden komentarz

Zostaw komentarz