Cytaty z książek,  recenzja książki

„WILCZYCA. W POGONI ZA WOLNOŚCIĄ” SYLWIA KOPERSKA

Ona ma siłę, serce i charakter. Jest wilczycą …

Niezwykła i bardzo poruszająca historia tym bardziej, że inspirowana prawdziwymi wydarzeniami.

Prosty język i styl, jasny przekaz. Powieść zaskakuje i trzyma w napięciu do samego końca.

Nie spodziewałam się takich emocji w tej powieści, dużo wzruszeń i bardzo skrajnych emocji.
Autorka wykazała się ogromną wrażliwością i nastawieniem na człowieka.
Sądzę, że to nie była łatwa do napisania dla autorki historia. Musiała bowiem zmierzyć się ze swoimi demonami i swoimi słabościami pisząc ją.
Podoba mi się, że wszystko dzieje się dwutorowo ,w dwóch płaszczyznach czasowych : teraz i kiedyś. Stanowczo bardziej trafiało do mnie to co było kiedyś. Rozdziały te mieszają się tworząc ciekawą całość.
To taka współczesna bajka o Kopciuszku, którą czyta się dobrze, szybko i trochę z lekkim przymrużeniem oka.
Jest młoda, pracowita dziewczyna, jest też zła matka i jest cudowny wybawiciel 🙂
Oczywiście jest cała masa przeciwności losu, trudnych sytuacji i zawirowań jak to w życiu.

Nasza główna bohaterka to Karolina, która marzy o wolności.

Jest młodą i bardzo zakompleksioną dziewczyną, która nie wierzy w swoje możliwości. Jej poczucie wartości jest niskie dzięki osobie, która miała być jej najbliższa, miała kochać, szanować i dawać poczucie bezpieczeństwa. Karolina pochodzi z bogatego domu. Uczy się w elitarnym liceum w Gdańsku i bardzo się stara, aby zadowolić matkę, z którą ma bardzo trudne relacje. Często jest przez nią wyrzucona z domu i poniżana.. Matka jest alkoholiczką i dziewczyna doskonale już zna jej schematy zachowania. Kobieta stosuje przemoc fizyczną i psychiczną względem córki. Ojciec odszedł nie mogą dłużej już żyć z tak destrukcyjną i uzależnioną kobietą. W takim domu nie można żyć i funkcjonować normalnie. W takim domu marzy się, aby stać się wolnym człowiekiem i być jak najdalej od tego wszystkiego.
Toksyczna matka wpływa na wszystkich.. Ile razy można się tułać po ulicach nie mając dachu nad głową ?

Karolina bardzo chce zacząć swoje życie na nowo. Mając dwadzieścia lat postanawia dostać się do gangu zajmującego się kradzieżą aut. Udaje się jej.
„Praca” ta da jej niezależność, pieniądze, prestiż, spokój i to co najważniejsze pozwala jej żyć bez toksycznej matki. Bardzo dokładnie widzimy jak się zmienia, jak dojrzewa i staje się silna. Jest uparta i śmiało dąży do celu. Nauczyła się już walczyć o swoje i nie pozwoli się już nikomu krzywdzić. Jednak czy faktycznie wszystko będzie takie cudowne ?
Przeczytajcie a dowiecie się 🙂
Nie zdradzę szczegółów, ale zapewniam, że dużo się dzieje …

Polubiłam Karolinę i bardzo chciałam, aby wreszcie poczuła się szczęśliwa i wreszcie była wolna.

Już wyczekuję kolejnej części 🙂

Świetnie, że zostały sprzedane prawa do ekranizacji. Zapowiada się bardzo ciekawy film 🙂

Nie mogę nie przytoczyć tutaj Podziękowania jakie zawarła autorka książki. To bardzo ważne i właściwie jest w nich zawarty cały sens powieści.
„Od małego zmagałam się z krytyką, jedna paliła do żywego, np. ta serwowana przez matkę, inna spływała po mnie, jak deszcze po pelerynie. Do łatki można przywyknąć. Z łatką można żyć, tylko czy z łatką można być szczęśliwym ? Od lat zadaję sobie to pytanie i dlatego postanowiłam napisać książkę. Moje życie nauczyło mnie przenigdy nie przekreślać drugiego człowieka. Pomimo protestów otoczenia, chętnie usiądę przy wspólnym stole z największym złoczyńcą i z zainteresowaniem wysłucham jego historii. A wiecie dlaczego ? Bo jestem pewna, że u niego kiedyś tam coś poszło nie tak. Dziś wiem, że czasami wystarcza jedna, chwiejna kostka domina, która lekko potrącona, popłynie nie w tę stroną, w którą byśmy sobie życzyli… Potem lecisz już tylko na pysk. Czy moja historia będzie inspiracja dla innych ? Czy mój przykład pokaże, że warto być sobą bez względu na okoliczności ? Wiem, że warto wierzyć w ludzi dawać im drugą i trzecią szansę, bo za każdą łatką stoi zazwyczaj ktoś wyjątkowy, na kogo warto postawić. Dziś jestem w zupełnie innym miejscu, niż wtedy gdy powstawała moja historia tylko dlatego, że ktoś postanowił zerwać ze mnie łatkę i podać mi pomocną dłoń”.

 

Tytuł „Wilczyca. W pogoni za wolnością”
Autor Sylwia Koperska

Liczba stron 384

Wydawnictwo Prószyński i S-ka

https://www.proszynski.pl/Wilczyca__W_pogoni_za_wolnoscia-p-36576-1-16-.html
Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWA PRÓSZYŃSKI I S-KA

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz