debiut literacki,  recenzja książki

„WŁADCY CIEMNOŚCI” EWELINA KASIUBA

Bardzo ciekawy polski debiut literacki.

Powieść została zakwalifikowana do kategorii : literatura obyczajowa, romans, ale jest też trochę elementów fantastyki i thrillera.

Świetny temat, przemyślana i dopracowana fabuła. Jest tajemniczo, mrocznie i trochę bajkowo.

Niezwykle łatwo jest wskoczyć w przedstawioną historię i razem z naszą główną bohaterką przeżywać i doświadczać to co ona. Tak, polubiłam ją za tę jej krnąbrność, nieposłuszeństwo ale i odwagę.

Powieść czyta się lekko i wręcz błyskawicznie.

Zakończenie jest otwarte i sama autorka jasno sugeruje „Do zobaczenia w kolejnej części”.  Cudownie.

Wszystko dzieje się w XIX wieku w Nowym Orleanie.

To tutaj mieszka wraz z matką i ojcem Eilis Ormond.

Jest wykształconą, młodą kobietą uwielbiająca czytać książki i zawsze mająca swoje zdanie. Ponad wszystko ceni sobie wolność i możliwość decydowania o sobie. Jest córka bogatego mieszczanina i nic dziwnego w tym, że o jej rękę będą się starać różni mężczyźni. Niestety Eilis urodziła się i żyła w takich czasach, gdzie to rodzice decydowali za kogo ich córka wyjdzie za mąż. Liczył się majątek, pozycja i szacunek kandydata.

Wybrano jej męża Edwarda Caslera. Gdy dziewczyna zdecydowanie się sprzeciwiła decyzji zamążpójścia za Edwarda, wysłano ją do klasztoru, aby tam przemyślała swoje postępowanie. Oczywiście licząc, że szybko doceni to co ma w domu i szybko do nich wróci, a wtedy zrobi to co każą jej rodzice. Eilis jest jednak bardzo upartą i dumną młodą kobietą. Wyznaje zasadę, że wyjdzie za mąż tylko z miłości i to obopólnej. Dość szybko przyzwyczaja się do warunków i zasad panujących w klasztorze.

Zaprzyjaźnia się z innymi siostrami oraz poznaje pewnego bardzo intrygującego młodego mężczyznę Gabriela Montana. Bardzo szybko Eilis wpada na genialny plan, który jej zdaniem spowoduje, że jej wybranek zniknie.

Co to za plan i kto pomoże jej go zrealizować ?

Będziecie zaskoczeni 🙂

Mamy też przedstawioną odwieczną walkę dobra i zła, demony i wampiry.

Sporo jest tutaj namiętności, zmysłowości i seksu. Ale najważniejszy wątek stanowi zakazana miłość, która nie powinna się była pojawić.

 

Tytuł „Władcy ciemności”

Autor Ewelina Kasiuba

Liczba stron 388

Wydawnictwo Oficynka

http://oficynka.pl/pl/p/Wladcy-ciemnosci-Ewelina-Kasiuba/753
Egzemplarz recenzencki od WYDAWWNICTWA OFICYNKA

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz