recenzja książki

„WSCHÓD KSIĘŻYCA” Magdalena ZIMNIAK

Czekałam na tę książkę i byłam jej bardzo ciekawa 🙂 Już wiem, że warto było czekać 🙂
To świetny thriller psychologiczny z elementami metafizyki. Perełka wśród polskich współczesnych powieści.
Dałam się zahipnotyzować już od pierwszych słów. Świat realny z fikcją miesza się tworząc niesamowity klimat, który wciąga i zaskakuje.

Głowna bohaterka to Monika – młoda kobieta, mężatka i matka małego dziecka. Żyje tak jak inni tego od niej oczekują. Jakby nie była sobą.
Wykorzystuje moment, że mąż wyjeżdża na kilka dni i spotyka się ze swoją miłością z lat nastoletnich. Mężczyzna ten nie potrafi o niej zapomnieć. Czy coś z tego wyniknie?
W Tatrach dochodzi do nieszczęścia – kobieta rzuca się w przepaść. Jej ówczesny kochanek ucieka z miejsca zdarzenia. Dlaczego? Co spowodowało,że kobieta decyduje się na taki krok ? Trwa dochodzenie i wychodzą na jaw skrywane tajemnice i sekrety.
Mężczyzna zakłada rodzinę lecz cały czas pamięta swą prawdziwą miłość. Mija wiele lat aby znów, w tym samym miejscu skoczył ktoś w przepaść. Dlaczego to zrobił?
Co to za pechowe miejsce ? Jakieś demony nad nim krążą ?
Czy nie jest tak, że właściwie każdy z nas musi się zmierzyć w swoim życiu ze swoimi demonami ?
Ważną postacią jest tutaj ksiądz Marcin,kim jest i jaką pełni rolę? Czy potrafimy przebaczyć każdemu?

Czułam, że z ogromną łatwością przeniosłam się w świat powieści i oglądałam wydarzenia z bardzo bliska.
Było mrocznie i przerażająco a jednocześnie bardzo intrygująco i zaskakująco.

Powieść zmusza nas do zastanowienia się nad swymi wyborami. Czy faktycznie warto słuchać się innych czy iść za głosem swego serca? Wybrać miłość czy wykazać się rozsądkiem?
Czy młodzieńcza miłość jest na całe życie ? Czy nie jest tak, że po latach idealizujemy sobie daną osobę a stworzony JEJ obraz jest po prostu naszymi oczekiwaniami ?
Jedna romantyczna i upojna noc podczas balu maturalnego zmieni nasze życie tak bardzo, że nie będziemy mogli o niej zapomnieć.
Mamy tu poruszony wątek gwałtu i molestowania – jak zawsze autorka bardzo realistycznie ukazuje otoczenie i reakcje ludzi.
Jak bardzo jest trudno w życiu osobom, które w jakiś sposób są inne – odstają od grupy rówieśników już od wczesnych at szkolnych. Dziewczynka mając dwanaście lat została zgwałcona – od tego momentu jest jakby nieobecna.

Powieść „Wschód księżyca” to zupełnie coś innego, w porównaniu do tego co już czytałam tejże autorki.
Owszem, każda książka Pani Magdaleny była dla mnie świetnie napisana i była ważna.
TA za to jest niesamowita. To mega pozytywne zaskoczenie poczuć, że Twój ulubiony autor potrafi Cię jeszcze zaskoczyć 🙂

Polecam przeczytać tę powieść, zastanowić się nad sobą, wyciągnąć wnioski i żyć – tak naprawdę ŻYĆ.
Zostawić przeszłość, nie mamy na nią już wpływu i nie tak bardzo myśleć o przyszłości bo ważne jest Tu i TERAZ – to moje przemyślenia 🙂

Tytuł „WSCHÓD KSIĘŻYCA”
Autor Magdalena ZIMNIAK
Wydawnictwo Prozami
Liczba stron 367
https://www.prozami.pl/produkt/wschod-ksiezyca/
Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWA PROZAMI

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz