recenzja książki

„WSZYSTKO NIE TAK! 2” IZABELLA FRĄCZYK

Książka z gatunku : polska literatura obyczajowa, romans.
Nasza główna bohaterka to Marzena. Młoda, zdolna, piękna i bogata kobieta. Uznana pani architekt.

Wydawać by się mogło, że ma wszystko i jest szczęśliwa. Super rodzinę, spełnienie zawodowe i dużo pieniędzy.Jednak jej codzienne życie wcale nie jest tak cudowne jak się wydaje.
Im bardziej zagłębiamy się w jej historię, tym więcej dowiadujemy się o tym jakie miała dzieciństwo, jakie błędy popełniła w młodości i jaką karę musiała za to zapłacić.

Przez jakiś czas mieszkała z matką, jednak ta poznała bogatego mężczyznę Wiktora, który poprosił ją o rękę i zaplanował wyjazd do innego miasta.Tam, w podkarpackiej rezydencji cała trójka zaczęła życie od nowa – pokazując jak cudowną i szczęśliwą są rodziną.

Marzena musiała zostawić swoich przyjaciół, szkołę i prawie chłopaka. Jednak nikt nie pytał jej o zdanie. Zmieniła otoczenie i ludzi , za to zamieszkała w luksusowym domu i jej życie zaczęło przypominać idylliczną bajkę.
Gdy popełniła wielki błąd nie mogła sama zdecydować co zrobi, ponieważ zdecydowano za nią. „Ojciec” szybko znalazł odpowiedniego kandydata na męża Rafała i oto Marzena została przykładną żoną, matką i oczywiście córką.Rafał to barczysty, niebieskooki blondyn o oliwkowej cerze wyglądający jak prosto z katalogu mody dla kalifornijskich surferów. Pewny siebie i zadowolony.Bardzo szybko Marzena dowiedziała się od ojca, że jej nowo poślubiony jest gejem i czar prysł.
Poznaje Monikę zwaną Ruda, która spodziewa się dziecka i ma przyjaciółkę Ewę mieszkająca w Hiszpanii.Co połączy te trzy kobiety ? Tym bardziej, gdy okaże się, że Ewa jest rywalką Marzeny ze studiów. Mieszanka wybuchowa.Dużo się dzieje i trochę namieszane, ale spokojnie można się połapać kto z kim i dlaczego.
Czy była rywalka Ewa pomoże Marzenie w realizacji niezłej intrygi ? Co z tego wyniknie ?

Umiera „ojciec” Marzeny i w tym momencie następuje przełom w jej życiu. Kobieta ma dość udawania, że wszystko jest dobrze. Pragnie żyć po swojemu i na własnych zasadach. Chce móc popełniać błędy i ponosić ich konsekwencje. Dlatego właśnie postanawia ukryć się, uciec na jakiś czas od rodziny.

Dochodzi jednak do nieplanowanego rozwoju wypadków. Jak potoczą się dalsze losy naszej bohaterki i jej przyjaciółek ? Zostanie z mężem Rafałem, czy może zwiąże się z nowo poznanym Leszkiem ?

Ciekawostką tej książki są dwa zakończenia, możemy sami wybrać, które nam bardziej odpowiada.

Powieść czyta się szybko, dobrze. Historia wciąga i zaskakuje.
Jak dla mnie jest zbyt cukierkowa … cóż, taka jest i już.

Tytuł „wszystko nie tak! 2”

Autor Izabella Frączyk

Wydawnictwo Prószyński i S -ka

Liczba stron 462
https://www.proszynski.pl/Wszystko_nie_tak__2-p-36504-.html

Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWA PRÓSZYŃSKI I S-KA

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz