recenzja książki

„WYBRANKA NAUCZYCIELA” KATHLEEN FULLER

Pierwsza część nowej serii o Amiszach.

Ciekawy pomysł, przemyślana historia i dopracowana fabuła.

Prosty i czytelny język oraz styl.
Jest bardzo klimatycznie, spokojnie i magicznie.

Ten świat pozbawiony wszechobecnej technologii jest cudowny w swej prostocie.
Świat, w którym najważniejsze są relacje międzyludzkie i bliskość natury.
Powieść mnie pochłonęła i przeczytałam ją w niecałe dwie godziny. Domyślałam się zakończenia.

Jest Ona i jest On i urokliwa osada Birch Creek.

Ona to Ruby Glick. Młoda dziewczyna, która jest bardzo niesforna, chaotyczna i wciąż popełnia jakieś gafy. Ma w sobie dużo uroku i charyzmy. Przyjeżdża właśnie zupełnie niespodziewanie do brata Timothy i jego rodziny i szuka miejsca, gdzie będzie mogła się zatrzymać na jakiś czas. Tylko dzięki bratowej Patience ma możliwość zamieszkania z bratem i jego rodziną. Bardzo szybko nawiązuje świetne relacje z dziećmi brata. Dziewczyna, chce spróbować właśnie tutaj ułożyć swoje życie na nowo. Za wszelką cenę pragnie też udowodnić innym i przede wszystkim sobie, że potrafi cos zrobić, że nie jest tylko chodzącą katastrofą.

On to Christjan Ropp. Jest młodym mężczyzną, który przyjechał do osady, aby objąć posadę nauczyciela w miejscowej szkole. Jest bardzo uporządkowany, stateczny i dokładny. Ceni sobie porządek, spokój i życie zgodnie z zasadami. Ma też swoje cele i plan na życie, który realizuje.
Podjął pracę nauczyciela, ma dom i teraz musi tylko poznać członków nowej społeczności i to co będzie najtrudniejsze – ożenić się.

Niespodziewanie ulega wypadkowi i ma go zastąpić w szkole nowa osoba. Kim będzie i jak poradzi sobie z dziećmi ?

Ruby i Christjan spotykają się kilka razy, lecz nie pałają do siebie sympatią. Jednak z czasem ich losy się łączą i dzieje się coś niesamowitego.

Jest to bardzo piękna, ciepła i wzruszająca powieść obyczajowa.

O tym, że warto walczyć o siebie, swoje marzenia i pragnienia. Jak ważne jest danie innym szansy i wiara, że będzie dobrze. O przyjaźni, miłości i wzajemnym przyciąganiu przeciwnych dusz.

 

Tytuł „Wybranka nauczyciela”

Cykl „Panny młode z Birch Creek” , tom 1

Autor Kathleen Fuller

Liczba stron 352

Wydawnictwo Prószyński i S-ka

https://www.proszynski.pl/Wybranka_nauczyciela-p-36579-1-16-.html
Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWA PRÓSZYŃSKI I S-KA

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz