debiut literacki,  recenzja książki

„WYLECZENI” ALICJA HORN

„Zrób rachunek zanim trafisz do szpitala.

Powieść ta będzie miała swoją PREMIERĘ w dniu 29 czerwca br.

WOW !

Ależ to był świetny polski debiut literacki. Genialna intryga i nieprzewidywalność.

Powieść z gatunku : kryminał, sensacja, a tak naprawdę to rewelacyjny thriller medyczny.

Zaintrygowały mnie zapowiedzi książkowe tej lektury i bardzo się cieszę, że mogłam ją przeczytać.

Oryginalna historia, bardzo przemyślana i dopracowana fabuła, niesamowicie realistyczni bohaterowie. Prosty i zarazem piękny język oraz styl, który powoduje, że powieść wciąga w swój świat od pierwszych linijek i trzyma w napięciu do ostatniej kropki. Tak wiele się tutaj dzieje, nieprzewidziane zwroty akcji i zaskakujące zakończenie, którego nie przewidziałam. Autorka wykazał się dużą znajomością terminów medycznych, jak również poczuciem humoru. Poznamy dokładnie pracę lekarza, jego codzienność. Ostatnie zdanie „Koniec części pierwszej” daje jasny komunikat, że będzie kolejna część. Cudownie.

Nasza główna bohaterka to Marta Wolska. Pracuje w warszawskim szpitalu klinicznym jako lekarz i jej życie nie jest szczęśliwe. Rozwiodła się z mężem i rzuciła się w wir pracy, która tak naprawdę trzyma ją przy życiu. Jej rodzice zostali okrutnie zamordowani na jej oczach, jednak nigdy nie ujęto sprawcy. Dziewczyna cały czas zmaga się z tym traumatycznym przeżyciem sprzed lat. Przeszłość ma swoje sekrety i ciągle depcze jej po piętach. Koszmary senne nie chcą przejść.

Gdy w szpitalu dochodzi do morderstwa jednego z lekarzy staje się on miejscem zbrodni i potencjalnie zabójcą może być ktoś z personelu lub pacjentów.
Szybko wychodzi na jaw, że denat to doktor Szymański – znienawidzonym przez lekarzy i pacjentów człowiek. Był zastępca ordynatora. Nic więc dziwnego, że policja badając wszystkie poszlaki przesłuchuje cały personel szpitala , oraz rodzinę i znajomych zmarłego. Kto zabił Szymańskiego i dlaczego ?

W mieście dalej morduje młode dziewczyny zwyrodnialec nazwany „Bestią z Mokotowa”.

Kim jest i dlaczego dokonuje tak makabrycznych czynów ?

Do akcji wkracza nieziemsko przystojny komisarz Michał , który prowadzi śledztwo. I to teraz on będzie starał się rozwiązać obie zagadki.

Mamy okrutną zbrodnię i zemstę. Pojawiają się też ważne pytania co należy uznać za dobro, a co za zło ?

I czym tak naprawdę jest sprawiedliwość ?

Zachęcam WAS do przeczytania tej genialnej historii.

Dowiecie się kim są tytułowi „WYLECZENI” . Jestem pewna, że się pomyliliście – tak jak ja 🙂

 

Tytuł „Wyleczeni”

Autor Alicja Horn

Liczba stron 312

Wydawnictwo Zysk i S-ka

https://sklep.zysk.com.pl/wyleczeni.html

Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWA ZYSK I S-KA

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

2 komentarze

Zostaw komentarz