recenzja książki

„ZABAWKA”ROBERT ZIĘBIŃSKI

Jest to moja 100 – na, tak SETNA książka przeczytana w tym roku i tak bardzo się cieszę, że trafiłam na tę cudowną polską perełkę. Genialna powieść z gatunku : kryminał, sensacja, thriller.

Ciekawy pomysł, bardzo przemyślana i dopracowana w szczegółach fabuła.
Według podanych informacji, autor posiłkował się prawdziwymi wydarzeniami, które miały miejsce co jeszcze bardziej wpłynęło na moje zaciekawienie powieścią.. Prosty język oraz styl powoduje, że powieść pochłania nas i czyta się ją niezwykle szybko, wręcz błyskawicznie.

Bardzo realistyczni bohaterowie, z tym wszystkim co nasze, ludzkie. Polubiłam nasze główne bohaterki i razem z nimi odkrywałam prawdę.
Tak, dałam się zwieść i moje podejrzenia poszły nie tam, gdzie powinny. Uwielbiam się mylić i być zaskakiwana.

Genialny nastrój powieści, jest bardzo tajemniczo, mrocznie i czuć, że zaraz się coś wydarzy. To oczekiwanie jest niesamowite i dzieje się tak wiele. Podoba mi się, że całą historię poznajemy z perspektyw dwóch kobiet Ani i Kai. Ich opowiadania przeplatają się, wzajemnie uzupełniają i tworzą rewelacyjną całość. Zakończenie mnie zaskoczyło, nie przewidziałam go.
Już sam początek wciąga nas w mega ciekawą i tajemniczą historię. Nastrój niepokoju i tajemnicy jest obecny od pierwszych linijek. W warszawskim Lasku Bródnowskim pewna biegaczka zauważa tajemniczą postać. Podchodzi bliżej i widzi, że jest to jakaś bezdomna kobieta. Jest strasznie pokaleczone i jest martwa.Oczywiście do akcji wkracza policja, prokurator i technicy.
Sprawę do wyjaśnienia otrzymuje młoda policjantka aspirant Kaja Olecka. Bardzo szybko okazuje się, że ofiarą jest była żona znanego warszawskiego biznesmena Edwarda Kryńskiego.
Tropy prowadzą do byłego męża zmarłej oraz jego rodziny, oraz do środowiska bezdomnych, gdzie przez ostatnie lata żyła denatka.

Ania Kryńska, jest młoda kobietą i córką biznesmena. Gdy policja zjawia się w ich domu okazuje się, że rodzice skrywają mroczne sekrety i tajemnice, których nie chcieli ujawnić nawet jej. Dziewczyna nie miała pojęcia, że ojciec miał wcześniej inna żonę. Jest zaskoczona, że rodzice ukryli przed nią ten ważny fakt i zupełnie nie rozumie w jakim celu. Postanawia dowiedzieć się jak najwięcej o zamordowanej kobiecie.

Tak oto te dwie młode kobiety Kaja i Ania postanawiają wspólnie rozwiązać zagadkę. Czego się dowiedzą i gdzie zaprowadzą je ślady ?Dodam, że sprawa się komplikuje, gdy zostaje zamordowana kolejna kobieta.
Znaleziony pamiętnik i tajemnicze zapiski dziewczyny o imieniu Kasia, która zaginęła są bardzo ważnym tropem. Okazuje się, że przez wiele lat była molestowana przez swego wuja, który ją wychowywał.

Przyznam, że jest to bardzo wciągająca, intrygująca i zaskakująca powieść.

Autor poruszył w niej ważne zagadnienia jak wykorzystywanie seksualne dzieci przez najbliższych i robienie z tego bardzo strzeżonej tajemnicy, bezdomność i chęć poznania prawdy niezależnie co to z sobą niesie.

Mamy trudne relacje międzyludzkie, kłamstwa, intrygi, manipulacje.

Dlaczego tytuł „Zabawka” ? tego nie zdradzę, ale pasuje tutaj idealnie.

Zachęcam bardzo serdecznie do przeczytania.

Będzie to dobry czas z dobrą książką, która pozostanie w WASZEJ pamięci na dłużej.

 

Tytuł „Zabawka”

Autor Robert Ziębiński

Liczba stron 380
Wydawnictwo MOVA (KOBIECE)
http://www.wydawnictwokobiece.pl/produkt/zabawka/
Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWA MOVA

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz