recenzja książki

„ZAGUBIENI” NATASZA SOCHA

Zatrzymaj się. Otwórz oczy. Zachwyć.

Jest to kolejna świetna książka autorki.
Po tytule „Zamrożona” poprzeczka była ustawiona wysoko 🙂

Bardzo ciekawy temat, lekkie pióro, intrygujący język i styl.
Historia przemyślana i dopracowana. Zaskakujące zakończenie.
Powieść czyta się dobrze, lekko, szybko. Bez problemu można wskoczyć w książkę i razem z naszymi bohaterami przeżywać, czuć i doświadczać to co oni.
Niezwykłe naturalne i realne postacie oraz sytuacje.

Autorka jak zwykle z niebywałą wnikliwością i szczerością poruszyła ważny temat, jakim  jest zagubienie młodych ludzi, depresja i myśli samobójcze.
Bo czyż nie czujemy się coraz bardziej zagubieni w realnym życiu, które zostało zdominowane przez technikę, portale społecznościowe, hejt oraz kult piękna i kult pieniądza ? Oczywiście, że tak. Zalała nas fala tego wszystkiego i stajemy się coraz mniej decyzyjni. Aplikacje podpowiadają nam : co możemy zjeść, co możemy obejrzeć, z kim się umówić.
Człowiek przestaje samodzielnie myśleć i podejmować samodzielne decyzję. Warto zastanowić się komu zależy na tym, aby wiedzieć o nas jak najwięcej i aby myśleć za nas.

Ale wracając do naszej powieści :
Sonia i Mati, to dwójka desperatów, którzy mają wszystkiego dość i nie widzą sensu w dalszym istnieniu.
Znaleźli się przypadkowo w tym samym momencie na moście, z którego oboje chcą skoczyć, aby się zabić.
Muszą jednak się dogadać, kto skacze pierwszy. Przegadali razem całą noc i postanawiają, że dają sobie miesiąc, aby się jeszcze nad tym zastanowić.
Mati proponuje Soni, aby z nim zamieszkała. Będą się wzajemnie wspierać i dużo rozmawiać.Przyznać trzeba, że już sam początek wciąga i intryguje. Co z tego wyniknie ? Zachęcam – przeczytajcie.

Poznajemy Sonię, jej historię i jej marzenia.
Ta młoda kobieta ma trzydzieści dwa lata i zupełnie na widzi sensu życia. Nie wie po co żyje. Taka jest prawda, smutna prawda.
Ukończyła studia i chciała zostać nauczycielką plastyki, jednak była nadwyżka nauczycieli w tej dziedzinie.
Znalazła więc jakąś pracę, aby zarabiać na życie. Zatrudniono ją w magazynie. Czy jest to praca jej marzeń ?
Nie ważne było jej wykształcenie i zdolności artystyczne. Sonia żyje wśród ludzi i codziennie się z nimi spotyka, jednak jest bardzo samotna.

Mati to przystojny dwudziestoośmioletni mężczyzna. Jest lubiany, głównie przez kobiety, które liczą na cudowne chwile spędzone  z nim. Pracuje w agencji reklamowej i dobrze zarabia. Ma głowę pełną pomysłów i potrafi je zrealizować. Ma gadane i aby utrzymać pracę jest w stanie zrobić wiele.
Ma matkę, która jest nadopiekuńcza i znosi mu obiadki, którymi dzieli się z sąsiadem. Kilka rzeczy mu w życiu nie wyszło i zaczyna tracić poczucie własnej wartości.Tak naprawdę pomimo wielu ludzi wokół Mati jest samotny. Ma marzenia o których zapomniał.

Powieść zachęca, aby w codziennym życiu mieć czas dla siebie, aby zatrzymać się w tej ciągłej pogoni za pieniędzmi czy pracą.Jak ważne jest nauczyć się być uważnym i zacząć dostrzegać małe rzeczy, drobiazgi, które dają radość i zadowolenie.
Każdy z nas chce być szczęśliwy, kochać i być kochanym.
Może czasem jesteśmy zbyt zajęci sobą i nie zauważamy innych, może przez to coś nam umyka i coś tracimy bezpowrotnie ?

Każdy z nas ma jedno życie – ŻYJMY każdego dnia 🙂

Świetna książka dla każdego. Gdy jesteś zagubiony, zagubiona i gdy przestałam zauważać innych.
Ta lektura zachęci Cię do refleksji.Idealna na wakacyjny czas, gdy mamy czas dla siebie i możemy się na spokojnie zastanowić nad tym co jest dla nas ważne w życiu.

Ps. Jeden minus – okładka zupełnie nie pasuje mi do treści 🙂

 

Tytuł „Zagubieni”
Autor Natasza Socha

Liczba stron 304

Wydawnictwo Edipresse

Egzemplarze recenzencki od WYDAWNICTWA EDIPRESSE

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz