Cytaty z książek,  recenzja książki

„ZAKLĘCIA OCHRONNE” ARIN MURPHY-HISCOCK

Jak pozbyć się negatywnej energii i odzyskać swoją moc

Książka ma formę poradnika, która w bardzo przystępny i przejrzysty sposób ukazuje nam magiczny świat zaklęć ochronnych.
Jest kompleksowym przewodnikiem po czarach ochronnych.

Składa się z trzech części i w sumie z siedmiu rozdziałów oraz biografii.

Mamy więc Czarownictwo; Zaklęcia; Rytuały magiczne i przedmioty symboliczne.

Lekturę tą czyta się dobrze i z dużym zainteresowaniem.

Przedstawione są gotowe zaklęcia, ale są też podpowiedzi jak stworzyć własne zaklęcia ochronne.

Piękne słowa dotyczące magii ochronnej, która służy nie tylko do ochrony własnej wrażliwości, ale pomaga wzmocnić pewność siebie i ukojenie w dzisiejszych bardzo stresujących czasach. Wiemy, że wszelkie negatywne emocje pozbawiają nas energii i wpływają na nas.

Co zrobić, aby odzyskać tę energię ? Tutaj znajdziesz odpowiedzi.

Poznamy czary, które wzmacniają nasze poczucie bezpieczeństwa, uzdrowią ciało i umysł. Wiadomo, że nasze ciało współgra z umysłem i są świetne metody jak oszukać własny umysł, aby pomyślał tak jak chcemy, aby myślał. Dzięki magii ochronnej możemy poczuć się bezpieczni, zyskamy spokój i pozytywną energię co zapewne przełoży się na większy komfort życia.
Potrzebne będą chęci, wiara i twórcze wizualizacje.

Autorka podkreśla, jak ważne jest poznanie swojego potencjału i w pełni go wykorzystać.

Każdy z nas zapewne czytał czy oglądał filmy, gdzie Czarownice były palone na stosie. Rzucały zaklęcia i tym samym wzbudzały strach i niepokój. Czarownictwo jednak jest sztuką zarządzania energią, dostrajania się do niej i pracy z nią po to, aby przywrócić równowagę w świecie i swoim otoczeniu.
Czary natomiast to działania podejmowane z konkretną intencją i uważnością, aby wywołać konkretne zmiany. Zasada, że wszystko jest ze sobą połączone. Czyli określone czynności w świecie fizycznym mogą zainicjować zmianę na innych poziomach. Czary oddziałują na daną sytuację, przekształcając energii lub wprowadzając zmiany.
Rzucając zaklęcie inicjujesz zmianę.

Część pierwsza poświęcona jest Czarownictwu we współczesnym świecie. Dowiemy się czym są czary i zaklęcia, oraz na jakiej zasadzie działają. Czyli poznamy podstawowe informacje dotyczące magii ochronnej.

Część druga to zbiór zaklęć dotyczących ochrony. Zostały podzielone na kilka kategorii. Dowiemy się też o oczyszczających kąpielach, amuletach ochronnych czy czarodziejskiej mocy światła dziennego.

Część trzecia zawiera trzy konkretne rytuały ochronne : dla domu,  dla wybranego przedmiotu oraz dla konkretnej osoby.
Są też podane składniki i rekwizyty, które można wykorzystać do własnych zaklęć ochronnych, oczywiście razem z informacją na temat ich magicznych właściwości.

Jeśli interesuje cię metafizyka, to jest to lektura idealna dla Ciebie :Cytat :
„Najważniejszy element zaklęcia. Co sprawia , że zaklęcie działa ?Tym, co odróżnia praktyki magiczne od procesów chemicznych czy gotowania, jest fakt, że ty sam wraz z swoją wolą oraz intencją jesteś najważniejszym „składnikiem” zaklęć. Jesteś inicjatorem zmiany. Twoje działania oddziałują na energię, a wola i intencja nadaje jej kierunek, dzięki czemu może ona wprowadzić pożądaną zmianę”.

 

Tytuł „Zaklęcia ochronne”
Autor Arin Murphy – Hiscock

Tłumaczenie Karolina Bochenek

Liczba stron 224

Wydawnictwo Kobiece

http://www.wydawnictwokobiece.pl/produkt/zaklecia-ochronne-jak-pozbyc-sie-negatywnej-energii-i-odzyskac-swoja-moc/

Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWA KOBIECEGO

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz