recenzja książki

„ZNISZCZ MNIE” ANNA LANGNER

„Miłość, która cię niszczy. Miłość, której potrzebujesz”.

Powieść obyczajowa, romans.

To moje pierwsze spotkanie z autorką, nie czytałam poprzedniej debiutanckiej książki Pani Anny.

Książka napisana prostym i czytelnym językiem, mało skomplikowana fabuła. Ma swój klimat i styl.

Czyta się ją dobrze, lekko, szybko – mi zajęło niecałe trzy godziny.
Podobało mi się, że w treść powieści zostały wplecione myśli i słowa bohaterów, dzięki czemu stali się nam bliżsi i bardziej ich rozumiemy.

Nasi głowni bohaterowie to Ona i On czyli Amy i Barry.

Różnią się w zasadzie wszystkim, lecz może los połączy ich drogi życiowe.

Amy chce być niewidzialna. Unika imprez, spotkań, znajomych. Po tym co przeszła pragnie spokoju i samotności. Jej pasją i miłością jest szkicowanie, rysowanie – oddaje się temu w każdej wolnej chwili. Po śmierci kogoś bliskiego jej życie rozpadło się w drobny mak. Nie potrafi sobie poradzić z tą traumą. Tym bardziej, że był to ktoś bardzo jej bliski. Ma poczucie winy i cały czas karze sama siebie za to co się stało. Czy da sobie szansę na bycie szczęśliwą, zakochaną? Czy będzie potrafiła zostawić swą przeszłość i zaufać komuś na nowo? Trzymałam za nią kciuki – chciałam, aby się otrząsnęła i żyła dalej z prawem do bycia szczęśliwą.

Barry to przystojniak, uwodziciel , czarujący i seksowny młody chłopak lubiący się bawić i być widoczny. Uwielbia jazdę na deskorolce i różne używki.Szalony i beztroski typ, który kryje działania ojca, aby mieć w domu luzy i nie zranić matki.
Jednak jego wyobrażenie o rodzinie i miłości pewnego dnia runęło tak bardzo niespodziewanie.Tatuaże na jego ciele sugerują, że jest wyluzowany i ma wszystko gdzieś, jednak nic bardziej mylnego. Tak naprawdę jest wrażliwym i zagubionych młodym chłopakiem, który szuka  akceptacji i miłości. Chce kochać być kochanym. Bez kłamstw, oszukiwania i zdrad.

Oboje przeszli w życiu już sporo i oboje nie chcą już więcej cierpieć. Boją się zranienia, odrzucenia dlatego na początku przybierają wygodną maskę obojętności i wzajemnie się wkurzają.

Romantyczna i seksowna historia, którą warto przeczytać. Dużo uczuć i emocji, które targają naszymi bohaterami.

Mamy tu zakochanie, miłość, seks, zazdrość ale i trudne relacje rodzinne, śmierć bliskiej osoby i traumę po tym.
Zakończenie sugeruje, że będzie kolejna część, więc czekam.

To dobra pozycja na wieczorny relaks, gdy chcemy wyłączyć myślenie i zostawić na chwilę swoje sprawy.

Kiedy cierpisz, czujesz, że istniejesz, że żyjesz – coś w tym jest 🙂

Tytuł „Zniszcz mnie”

Autor Anna Langner

Wydawnictwo Kobiece

Liczba stron 455

Zniszcz mnie

Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWO KOBIECE

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz