recenzja książki

„ŹRÓDŁO” DR.TARA SWART

Jak zmienić swoje życie na lepsze.
Książka ma formę poradnika, przewodnika.
Autorka jest lekarką medycyny ze specjalnością w psychiatrii i neuronaukowczynią. Pracuje jako coacherka przywództwa oraz prowadzi wykłady na temat potencjału umysłu.
Celem tej książki jest namówienie ludzi, aby wprowadzali do swego życia dobre i wartościowe zmiany, bo dzięki temu będą szczęśliwi.
Tara podpowiada nam jak zmienić swój sposób myślenia, jak przyciągać to co się chce i jak z niepowodzeń wyciągać plusy.
Dobre założenie, bardzo optymistyczne i właściwie proste. Zgadzam się, że najważniejsze jest nasze nastawienie, nasze myśli i to jak postrzegamy życie, świat,ludzi.
Namawia nas, aby planować wszystko, wykazując się kreatywnością. Sięgać do źródła, zaufać swojemu instynktowi i przeczuciom.
Źródło to niesamowita, złożona i finezyjna rzecz,jaką jest cały nasz mózg. Nie tylko kora mózgowa i zdolność do planowania oraz podejmowania decyzji na podstawie danych. Prawdziwa moc mózgu leży w umiejętności zintegrowania tego, co myślimy, z tym, co czujemy – połączenie kory oraz układu limbicznego – z tym, co podpowiada nam intuicja, co wyczuwamy przez całe ciało. Kluczem jest osiągnięcie pewnego poziomu świadomości na temat tego jak komunikuje się z nami nasz mózg.
Jak wiadomo wszystkim rządzi właśnie mózg – to on jest najważniejszy. Wiemy jak potężna jest moc wizualizacji i emocje, które opanowują nasze uczucia.
Mamy tutaj przedstawionych kilka badań naukowych i przykłady prosto z życia. Są też ćwiczenia, które warto wykonać. Bardzo mi się spodobało „Drzewo bliskich”.
Prowadzenie dziennika wydaje się pomysłem idealnym.
Zgadam się całkowicie z autorką, że żyjemy w czasach, w których logika jest ogromnie przeceniana, emocje zaś postrzegane są jako słabości, a na decyzje oparte na intuicji nie ma miejsca. Zatraciliśmy to co naturalne i instynktowne.
Poradnik czyta się dobrze, lekko, szybko. Prosty pomysł, styl i język.
Całość podzielona jest na cztery części : Nauka i duchowość, Plastyczny mózg, Sprawny mózg i Odpal źródło.
Dużo rzeczy zaczerpniętych z książki „Sekret” – moim skromnym zdaniem 🙂
To książka, którą należy przeczytać i często do niej wracać 🙂
Ważne cytaty:
„Każdego dnia w naszym życiu pojawiają się okazje do jego zmiany. Przypadkowe spotkania z potencjalnym partnerem, komentarz,który mógłby otworzyć nowa ścieżkę kariery…Jednak w szaleńczym tempie codzienności łatwo takie chwile przeoczyć albo zlekceważyć. Mimo to z odpowiednią pomocą możemy wyszkolić umysły w rozpoznawaniu ich i wykorzystywaniu oraz nauczyć się przekształcać ułamek sekundy w trwałą zmianę”.
„Jeśli myślisz, że coś możesz lub czegoś nie możesz, za każdym razem masz rację” Henry Ford

„Przyciągaj to, czego oczekujesz, odzwierciedlaj to, czego pragniesz, stań się tym,co szanujesz, przedstawiaj to, co podziwiasz”.

„Jeśli nie wiesz, dokąd zmierzasz każda droga zaprowadzi cię donikąd”.

Tytuł „Źródło”
Autor Tara Swart
Tłumaczenie Ischim Odorowicz – Śliwa
Wydawnictwo Zyski i S-ka
Liczba stron 336
Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWA ZYSK I S-KA

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz