recenzja książki

„GŁOSY Z ZAŚWIATÓW” REMIGIUSZ MRÓZ

Sądzę, że tego autora nie trzeba Wam przedstawiać.

Moim zdaniem Pan Remigiusz pisze bardzo różnie, ma książki rewelacyjne i te nie warte przeczytania.

Z ciekawością sięgnęłam po ostatnią nowość autora. To druga część cyklu „Seweryn Zaorski”. Niestety nie czytałam części pierwszej i wyraźni mi czegoś brakowało.

Ciekawy pomysł, prosty i czytelny język oraz styl. Bardzo rzeczywiste i wyraźne postacie. Wszystko przemyślane, inteligentne.
Powieść trzyma w napięciu od początku do końca. Mocne i zaskakujące zakończenie.

To książka, nie dla każdego. Dużo tu brutalnych scen pedofilskich i gwałty na dzieciach.
Nasz główny bohater to Seweryn Zaorski, patomorfolog. Wspólnie z aspirant Kają Burzyńską będą starali się rozwiązać zagadkę bestialskich morderstw.
A wszystko dzieje się w Żeromicach, gdzie grasuje szalony morderca. Ofiarami są dzieci, bezbronne i nagie , na których ciele brak jest jakichkolwiek śladów morderstwa.

Kto i dlaczego morduje ? Co te morderstwa mają wspólnego z tajemniczymi wiadomościami w języku niemieckim, które otrzymuje Seweryn?Na światło dzienne został wywleczony upadek wartości i morale społeczne oraz chory system społeczny. Spiski, intrygi, tajemnice. Przeszłość, która nie pozwala o sobie zapomnieć.

Książka pełna zwrotów akcji, zaskoczeń i okrutności. W powieści poruszany jest wątek Dzieci Zamojszczyzny, tragedii w Czarnobylu, pedofilia księży.

Po tej powieści mogę śmiało napisać, że Pan Mróz powrócił do moich łask haha 🙂

Tytuł „Głosy z zaświatów”

Cykl „Seweryn Zaorski” tom 2

Autor Remigiusz Mróz

Wydawnictwo Filia

Liczba stron 448

Jestem kobietą, matką i opiekunką cudownego labradora zabranego ze schroniska. Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 400 książek. Zawodowo jestem mgr. ekonomii, który po ponad 20 latach pracy w korporacji – banki zupełnie się przekwalifikował. Od kilku lat prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz