recenzja książki

„HERBATA” ANNA BROŻYNA

Odkryj prawdziwy smak najszlachetniejszego napoju na świecie.
Pięknie wydana lektura, która ma formę poradnika.
Jest to cudowny przewodnik po świecie herbaty dla każdego.
Ci, którzy już coś więcej wiedzą zapewne znajdą tutaj nowe ciekawostki, anegdoty i bardzo trafne spostrzeżenia autorki.
Natomiast ci, którzy chcieliby dopiero wgłębić się w tajniki tematu dotyczącego herbaty otrzymają mega dawkę informacji, inspiracji i przykładów.
Świetny temat na książkę, cudnie opracowane i wydane, piękne zdjęcia.
Wszystko zostało nam podane w sposób niezwykle apetyczny, a do tego rzetelnie, lekko i z pomysłowością.
Autorka kocha herbatę i uwielbia o niej opowiadać – to czuć na kartkach tej lektury.
Całość została podzielona na siedem rozdziałów, z których dowiemy się np. o mitach dotyczących herbaty, Herbata współcześnie, Od drzewa herbacianego po kubek, czyli jak wyglądają zbiory, klasyfikacja i produkcja herbaty, kolory herbaty, W czym parzyć herbatę ?, Jak parzyć herbatę ? Gdzie kupować herbatę i na co zwracać uwagę.
Na końcu znajduje się bardzo praktyczny słowniczek ważnych pojęć związanych z herbata oraz dodatki : szablon notatek herbacianych, koło aromatów herbaty i sposoby parzenia.
Świetna lektura, która może stać się idealnym prezentem.
POLECAM 🙂
Tytuł „Herbata”
Autor Anna Brożyna
Liczba stron 320
Wydawnictwo Znak

https://www.znak.com.pl/ksiazka/herbata-odkryj-prawdziwy-smak-najszlachetniejszego-napoju-na-swiecie-brozyna-anna-229133

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz