recenzja książki

„MOLLY” AGNIESZKA LINGAS-ŁONIEWSKA

Przeczytałam większość książek, które wydała autorka i z pewną stanowczością stwierdzam, że jest to najlepsza książka Pani Agnieszki.

WOW, ależ mnie porwało w wir wydarzeń i trzymało w napięciu do ostatniej kropki.

Ciekawy pomysł, bardzo realni bohaterowie z tym wszystkim co nasze ludzkie.

Prosty styl i język, ciekawe i dowcipne dialogi, oraz to coś co wciąga i intryguje.

Mamy ciekawy układ –  Ona i Ich dwóch, czyli Molly, Wiktor i Robson.

Tytułowa Molly to Melania – szalona i pyskata dwudziestoletnia dziewczyna, która wcześnie straciła matkę. Ojciec wylądował na wiele lat w więzieniu , a ona w domu dziecka .To właśnie tutaj poznała Robsona, który stał się jej bliski.

Gdy razem zamieszkują okazuje się, że łączy ich wspólna pasja do imprezowania, picia, zasuwania po drodze szybkimi wypasionymi i kradzionymi autami oraz włamania.

Bawią się w Robin Hooda, kradną różne rzeczy, aby oddać tym którzy są biedni.Łączy ich braterska przyjaźń, a nawet pierwszy seks.

Wiktor to chłopak z dzieciństwa Molly. Kiedyś bardzo się lubili i spędzali dużo czasu razem i pewnie byłoby coś więcej, jednak wiele się wydarzyło i ich drogi się rozeszły. Teraz Wiktor jest poważnym młodym biznesmenem odnoszącym sukcesy. Zadowolony ze swojej niezależności i odcięcia się finansowego od zaborczego ojca.

Gdy przypadkiem po latach  spotyka Molly zaczyna coś do niej czuć. Zna długo skrywaną tajemnicę sprzed lat i nie chce, aby wyszła na światło dzienne. Czy znajdzie w sobie odwagę, aby powiedzieć dziewczynie o tym co się kiedyś wydarzyło? Czy tym razem chłopak pozwoli dziewczynie odejść i zniknąć?

Robson to kilka lat starszy od Molly chłopak. Razem trzymali się w sierocińcu. Po ukończeniu pełnoletności zamieszkują razem, opiekują się sobą i wiedza, że mogą na sobie polegać.Chłopak lubi się bawić, wkręcił się w złe towarzystwo i zajmuje się kradzieżami. Nie dba o kobiety i zmienia je jak rękawiczki.
Molly i Robson łączy przyjaźń. Są poranieni i nie chcą być sami, Układ wspólnego zamieszkania, imprezowania im odpowiada. Czy coś połączy tych dwoje ?

Jak potoczą się losy tej trójki ?

Przeczytaj, a dowiesz się 🙂 Ja już wiem i zachęcam.
Dużo emocji, wzruszeń, złości i miłości.

To był dobry czas z książką.

P O L E C A M 🙂

Tytuł „MOLLY”

Autor Agnieszka Lingas – Łoniewska

Liczba stron 416

Wydawnictwo Burda Książki
https://www.burdaksiazki.pl/ksiazki/literatura-obyczajowa/molly/

Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWA BURDA KSIĄŻKI

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz