debiut literacki,  recenzja książki

„PIĘTNA” URSZULA KRÓL

Od euforii do rozpaczy i z powrotem
WOW !
Ależ to jest genialny polski debiut literacki.

Lektura, która szokuje, przeraża i powoduje, że czujemy się źle.

Wstrząsająca wizja zagubienia i samotności młodego człowieka.
Niesamowita wrażliwość i szczerość autorki wbiła mnie w fotel.
Dawno nie czytałam tak rewelacyjnej, a zarazem tak smutnej i dołującej lektury.
Mogę śmiało napisać, że czyta się ją szybko, lecz ze względu na niosącą w sobie treść i emocje bardzo trudno.
Prosty język i styl oraz genialna plastyczność obrazu powoduje, że już od pierwszych linijek zostajemy wchłonięci w wir wydarzeń i bardzo niewygodnych emocji.
Autorka poruszyła niezwykle trudne i ważne zagadnienie jakim jest odrzucenie córki przez ojca. Życie w którym cały czas jest luka emocjonalna związana z jego brakiem.
Oto Sabina, młoda dziewczyna, która ma siedemnaście lat.
Od zawsze zabiegała o względy ojca i jak każde dziecko chciała być zauważona, kochana. Jednak nigdy nie otrzymała tego co powinna. Wiedziała, że na ojca nie może liczyć.
Jej życie rozpada się zupełnie, gdy ojciec postanawia się wyprowadzić. Czuje, że została porzucona i jest niekochana.
W wieku, gdy kształtuje się jej osobowość, dorasta i staje się młodą kobietą nie otrzymuje tego co najważniejsze – poczucie bezpieczeństwa, miłość.
Matka tez nie radzi sobie z tą sytuacja i popada w depresję.
Dla Sabiny to koszmar. Próbuje po swojemu poradzić sobie z brakiem akceptacji, odrzucenia, samotności. Wpada w wir nałogów : narkotyki, alkohol , złe towarzystwo i samookaleczanie.
Dopada ją mania i depresja, z której nie potrafi wyjść.
Poczucie bezsensowności istnienia, niezrozumienia, braku miłości i akceptacji jest dla niej przytłaczające. Zupełnie nie potrafi się w tym wszystkim odnaleźć i żyć. Gdy nie ma wsparcia znikąd
Jak potoczy się dalej życie Sabiny? Czy mimo wszystko odnajdzie w sobie siłę do walki z demonami, które ją dopadły. Czy mimo wszystko będzie chciała żyć ?
Ja już wiem i zapraszam Was do zapoznania się z tą niezwykle emocjonalną historią.
Jestem przekonana, że ukazana tutaj historia na długo pozostanie w Was, bo zapewniam, że nie da się o niej zapomnieć tak szybko.
Tytuł „Piętna”
Autor Urszula Król
Liczba stron 258
Wydawnictwo Novae Res
Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWA NOVAE RES

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz