Cytaty z książek,  recenzja książki

„SUKIENKA W ŻYRAFY” BEATA OLEJNIK

Zapraszam Was w sentymentalną podróż do przeszłości i miłości niespełnionej.
Będzie magicznie, tragicznie, okrutnie i pięknie.

Po udanym, aczkolwiek bardzo przeładowanym wątkowo debiucie „W deszczu łatwiej ukryć łzy”, chętnie sięgnęłam po najnowszą powieść autorki.

Nie spodziewałam się jednak tego, co otrzymałam 🙂 Cudowna historia, pięknie opowiedziana 🙂

Powieść „Sukienka w żyrafy” to powieść obyczajowa, romans.

Bardzo ciekawy temat, dopracowana fabuła, bardzo naturalni bohaterowie. Sporo zaskoczeń i dobrze poprowadzonych pobocznych wątków.

Wszystko tutaj współgra i tworzy cudowną powieść. Nie takiego zakończenia chciałam, nie tego się spodziewałam. Prosty styl i język i cudowny klimat, który uwodzi nas od samego początku i trzyma w napięciu do samego końca.

Autorka wykazała się ogromną wrażliwością, subtelnością.

Przedstawiła nam uczucia, emocje w sposób tak niesamowity, że jestem wręcz oczarowana.

Oto mamy Witolda, mężczyznę dojrzałego i statecznego.
Lubi szybka jazdę, chociaż nie jest już młody. Nie przejmuje się upływem czasu i nie rozumie ludzi, którzy się tym przejmują. Kocha wolność, nie znosi nakazów, zakazów i wszystkiego co go ogranicza.

Przyjmuje to co da mu los i nie marudzi. Jest egoistą i bardzo dziwnym człowiekiem. Stroni od ludzi i towarzystwa. Ma dorosłego już syna, który bardzo go kocha i martwi się o niego.

Witold w latach młodości potrafił ranić ludzi, głównie kobiety jak mało kto. Teraz jednak, gdy osiągnął pewien wiek zaczyna się zastanawiać nad sobą i swoim życiem. Wyjechał z kraju za granicę i tam się osadził.

Umiera jego ojciec Mikołaj i mężczyzna po dwudziestu pięciu latach przyjeżdża do Polski, do rodzinnego domu, aby zająć się pozostawionym majątkiem po ojcu.

W domu tym znajduje stary kufer z pamiątki ze swojego dawnego życia, a wśród nich listy i wiersze, które pisała do niego jego miłość Helena.

Właśnie te wspomnienia przypominają mu jaki był i kim się stał. Ma poczucie winy jak potraktował Helenę, ma do siebie żal o to jak postąpił. Dostrzega niewykorzystaną szansę na szczęście i zdeptanie prawdziwych uczuć kobiety, która nie była mu obojętna.
Nie potrafi zapomnieć o Helenie, chociaż na wiele lat wykreślił ją ze swego serca.

Postanawia odszukać kobietę i zobaczyć jak ułożyła sobie życie bez niego.

Co odkryje i czy spotka Helenę ?

Przeczytajcie, a dowiecie się.
Gwarantuję, że bez chusteczek się nie obejdzie.

Dużo emocji, uczuć i tego wszystkiego co nasze, ludzkie.

B A R D Z O    P O L E C A M 🙂

Cytat :

„Najgorszy ból to świadomość, że to, co było nie wróci …”

 

Tytuł „Sukienka w żyrafy”

Autor Beata Olejnik

Liczba stron 326

Wydawnictwo Novae Res

https://novaeres.pl/katalog/tytuly?szczegoly=sukienka_w_zyrafy,druk
Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWO NOVAE RES

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz