recenzja książki

„ZMYŚLENIE” JESS RYDER

REWELACYJNY thriller psychologiczny.
Najlepszy jaki przeczytałam w tym roku 🙂

Sądziłam,że po ostatniej książce „Wszystkie nasze tajemnice” autorka mnie już raczej nie zaskoczy, ponieważ powieść była świetna.
Jednak jestem bardzo pozytywnie zaskoczona.WOW, ależ to była intryga, która pociągała za sobą coraz to więcej kłamstw i manipulacji.

Genialna fabuła, ciekawy styl i język. Bardzo wciągający klimat, który już od pierwszych słów wciągał w swój świat pełen tajemnic, niedopowiedzeń i kłamstw.Tej książki się nie czyta, ona wchłania w głąb siebie i wypluwa na samym końcu, gdy już wiesz jak bardzo się myliłeś.
Nikt i nic nie jest bowiem takim jakim się nam wydawało. Uwielbiam być tak bardzo zaskakiwana.

Nasi główni bohaterowie to Stella i Jack.
Stella wcześnie straciła swoich rodziców, którzy zginęli w wypadku samochodowym. Otrzymuje w spadku majątek, który pragnie przeznaczyć na realizację jej marzenia.
Małżeństwo, które opuściło Londyn, aby zamieszkać w wymarzonym domu zwanym Westhill House.
Co prawda będą prowadzić w nim remont i Jack będzie miał spory kawałek drogi do pracy. Jednak najważniejsze jest to, że Stella znalazła swój wymarzony dom i jest szczęśliwa.
Remont się przedłuża w nieskończoność, Jack zaczyna wracać do domu coraz później.Małżeństwo ich przeżywa kryzys.
Na ścianach jednego z pokoi, pod tapetą znajdują przerażające dziecięce rysunki. Odnajdują również tajemnicze zapiski, kogoś kto tutaj kiedyś mieszkał. Dzięki czemu dowiadują się, że kiedy, w tym domu mieściło się schronisko dla ofiar przemocy.
Czy w takim miejscu można czuć się dobrze i być szczęśliwym ?

Niespodziewanie pod drzwiami ich domu pojawia się tajemnicza kobieta, która ucieka przed mężem. Lori jest pobita i widać, że była maltretowana i potrzebuje pilnie pomocy.
Od razu mówi,że skierowała ją tutaj kobieta z infolinii, gdzie zadzwoniła, aby dowiedzieć się o bezpieczny dla niej adres.
Stella, pomimo sprzeciwy męża postanawia pomóc kobiecie i przyjmuje ją pod ich dach. Mężczyzna czuje, że Lori ich oszukuje.
Obie kobiety zaczynają się lubić i z czasem Stelle podejmuje decyzje, że John powinien się wyprowadzić.
Kobieta nie przywiązuje wagi do faktu,że jej gość bardzo dużo wie o tym miejscu.Kolejne zaskoczenie pojawia się, gdy w drzwiach domu pojawia się kolejna kobieta, która zna Lori i przyszła ją odwiedzić.
Stella czuje,że coś tutaj nie gra. Czuje się zdradzona, ponieważ Lori jej przyrzekła, że nikt nie wie, że ona tutaj mieszka.
Kim są kobiety, które przyszły do domu Stelli ?Jaką skrywają tajemnicę i co chcą osiągnąć ?

Na jaw wychodzą bardzo skrywane, okrutne sekrety i tajemnice.
Kłamstwa, które maskują rzeczy straszne, o których nikt nie potrafi zapomnieć.

Mamy tutaj naiwną i dobrą kobietę (czy, aby naprawdę ?), która nie potrafi odmówić pomocy potrzebującej.
Pobitą kobietę, która zna dość dobrze miejsce do którego przyszła z prośba o pomoc.
Drugą kobietę, która bardzo się przejmuje losem poprzedniej i też pragnie jej pomóc( hmm ).
Kochającego i nieco zagubionego mężczyznę, który szuka pocieszenia na boku (serio?).
Jest tutaj jeszcze kilka bardzo ciekawych i powiązanych ze sobą wątków i zdarzeń , ale nie mogę Wam ich zdradzić. Przeczytajcie 🙂

Mocna, wstrząsająca i bardzo emocjonalna powieść.

Autorka z niesamowitą precyzją przedstawiła zawiłości ludzkiej psychiki, ukazała nam jakie następstwa niesie ze sobą przemoc w rodzinie.

Przyznam, że zakończenie mnie mega zaskoczyła. Zupełnie się nie spodziewałam puenty.

Tytuł „Zmyślenie”
Autor Jess Ryder
Tłumaczenie Ewa Kleszcz
Liczba storn 400
Wydawnictwo Burda Media
Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWA BURDA MEDIA

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz