recenzja książki

„BELLA DONNA” NOWE ŚLEDZTWA KLARY SCHULZ NADIA SZAGDAJ

WOW.
To było świetne, porywające i zaskakujące. Uwielbiam takie książki. Znakomity polski kryminał retro.
Niesamowicie zakręcony pomysł na fabułę, ciekawy język i styl oraz ten klimat, który wciąga od samego początku i trzyma do ostatniej kropki. Lekkie pióro i bardzo plastyczny język, który bez problemu ukazuje świat z tamtych lat i zabiera nas w podróż  w nieznane. No, nie domyślałam się kto i dlaczego, zaskoczenie pełne. Super 🙂
Ale od początku …
Mamy rok 1914 i Breslau. Znany i ceniony artysta malarz Adolf Ludemann ma właśnie swoją wystawę. Wszyscy na to czekają z ogromnym zaciekawieniem. Czym tym razem znakomity artysta zaskoczy?
A i owszem, zaskakuje już na samym początku nie przybywając na swoją wystawę. Jednak impreza trwa i pani prowadząca wernisaż ma dokładne wytyczne, jak ma postępować gdyby nie przybył. Ku przerażeniu wszystkich zebranych zamiast nowego obrazu widzą pomalowane krwią płótno, do którego zostały przymocowane fragmenty ludzkiego ciała.
To makabryczne arcydzieło wzbudziło strach, obrzydzenie, niedowierzanie.
W tym samym czasie znana nam już pani detektyw Klara Schulz przebywa na urlopie nad morzem w Łebie. Minął już rok od śmierci jej męża, lecz kobieta nie może sobie poradzić z tą ogromną stratą.
Podczas spaceru brzegiem morza zauważa coś dziwnego w wodzie – okazuje się ,że są to zwłoki mężczyzny pozbawionego niektórych części ciała. Klara wyciąga je na brzeg, aby nie odpłynęły.
Bardzo szybko daje się zidentyfikować ofiarę wyłowioną z wody i okazuje się, że jest nią artysta malarz Adolf Ludemann. Kto dokonał tak okrutnego morderstwa i dlaczego?
Oczywiście Klara wkracza do akcji i stara się jak tylko może pomóc w śledztwie. Poznaje młodego policjanta Vosslera, z którym chce rozwiązać tę makabryczną zagadkę. Czy im się uda i co odkryją dowiecie się czytając. Jestem pewna, że będziecie zaskoczeni, tak samo jak ja.
Kim był tak naprawdę ten znany i ceniony artysta?
Książka warta przeczytania absolutnie 🙂 POLECAM 🙂
Tytuł ” BELLA DONNA”
Seria :” Nowe śledztwa Klary Schulz”
Autor Nadia Szagdaj
Wydawnictwo DRAGON
Liczba stron 317
Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWA DRAGON

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz