Bob Honey robi swoje - recenzja ksiązki
debiut literacki,  recenzja książki

„BOB HONEY ROBI SWOJE” Sean Penn

To tragikomedia, bardzo ironicznie napisana powieść przez pewnie dobrze Wam znanego aktora Seana Penna.
Jak sam autor podaje – to świat mocno przerysowany i właśnie o to chodziło.
Od razu zaznaczę, że absolutnie nie jest to książka dla każdego. Podczas czytania wymagane jest maksymalne skupienie i otwartość umysłu – nie jest to książka lekka, łatwa i przyjemna.
Bardzo oryginalny styl, język i klimat. Wciąga i fascynuje i zadziwia i co jakiś czas powoduje, że się uśmiechamy, chociaż nie jest nam do śmiechu.
Wszystko jest bardzo przemyślane i precyzyjnie dopracowane. Podobało mi się.

Główny bohater to Bob Honey, który po prostu robi swoje. Jest niesamowicie inteligentnym i przedsiębiorczym człowiekiem. Robił w życiu tak różnorodne rzeczy, że trudno uwierzyć.
Wszystko w koło się zmienia, a on cały czas ma swoje zasady i trzyma się ich. Nie do końca rozumie co się dzieje z ludźmi i aktualnym światem, lecz mimo to, to wszystko go bardzo fascynuje.
On po prostu robi swoje, mimo wszystko.
Bob Honey robi swoje - recenzja ksiązkiNagle w jego życiu pojawia się dziennikarz śledczy, który ma za zadanie przyjrzeć się Bobowi i jego życiu. Jego wizyty u naszego bohatera są rezultatem składania wielu donosów przez sąsiadkę, która uważa że jest niebezpieczny. i dziwny. Co z tego wyniknie? Przeczytajcie.

Uważam, że to świetny debiut literacki, a książka może stać się kultową książką amerykanów.

Tytuł „BOB HONEY ROBI SWOJE”
Autor Sean Penn
Tłumaczenie Robert Sudół
Wydawnictwo Literackie
Liczba stron 186
https://www.wydawnictwoliterackie.pl/ksiazka/5141/Bob-Honey-robi-swoje—Sean-Penn
Egzemplarz recenzencki od https://www.wydawnictwoliterackie.pl/

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

2 komentarze

  • Kaja

    Do książek napisanych przez sławnych ludzi podchodzę nieco sceptycznie – trudno mi pozbyć się wrażenia, iż wydanie powieści to kolejny sposób na zrobienie pieniędzy lub przykucie uwagi. Aczkolwiek nie twierdzę, że taka książka nie może być dobra, a opis tej mnie zainteresował. Zamierzam też przeczytać opowiadania Toma Hanksa, bo słyszałam wiele sprzecznych opinii i chciałabym wyrobić sobie własną.

  • Ostatnia Strona

    Tu bywa różnie. Czasami za książkami sławnych ludzi stoją ghostwriterzy. A czasami to znany aktor lub osobistość… we własnej osobie. I tak jak to bywa – jednemu muza sprzyja także literacko, a innemu nie.

Zostaw komentarz