recenzja książki

„CO SIĘ SKRYWA MIĘDZY NAMI ?” JOHN MARRS

WOW !

Napiszę to na samym początku – ten thriller wgniótł mnie w fotel !

Genialny, rewelacyjny, zupełnie nieprzewidywalny i okrutny zarazem.

To druga książka autora. Debiutanckiej pt. Dopasowani” nie czytałam i już żałuję.
Bardzo byłam ciekawa tej powieści. Już same wpisy na okładce książki sugerowały, że będzie się działo. Jednak nie sądziłam, że aż tak. Nic tutaj nie jest przewidywalne i pewne.

Świetny pomysł, dopracowana fabuła, bardzo realistyczni bohaterowie i to coś. Właśnie to coś, od pierwszych linijek powodowało, że czytając miała ciarki na plecach. Im dalej, tym bardziej zagadkowo, intrygująco i ciekawie. Nie przewidziałam jednak jak mroczne pojawią się tajemnice i makabryczne sekrety. Prosty język oraz styl powoduje, że powieść czyta się bardzo szybko. Mi to zajęło około półtorej godziny. Kilka razy dałam się zwieść i moje podejrzenia poszły w zupełnie złą stronę … a zła tutaj nie zabraknie. Sami się przekonacie. Zaskakujące zwroty akcji, cudownie niepokojący, mroczny klimat wciąga w swój świat i nie pozwala się z niego wydostać.
Podoba mi się, że całą historię poznajemy dwutorowo, oczami dwóch bohaterek teraz i kiedyś. Ich myśli oraz to co przeżyły tworzą genialną całość.

Absolutnie nieprzewidywalne zakończenie – mistrzostwo !

Nasze główne bohaterki to Maggi i Nina, czyli matka i córka.

Maggi jest już starszą panią, którą zajmuje się córka. W praktyce oznacza to, że kobieta nie porusza się nigdzie poza swój pokój na poddaszu, ponieważ została przykuta łańcuchem i nie może iść poza jego zasięg.

Dlaczego została uwięziona we własnym domu przez własną córkę ?

Dowiemy się jak okrutne rzeczy zrobiła Maggi. Wszystko to dla dobra swej córki, aby ją chronić.  Jednak czy to ją rozgrzesza ?Nina nie potrafi wybaczyć matce tego co zrobiła i postanawia, że matka jej za to zapłaci. Staje się bezduszną osobą, którą zaślepia zemsta i chęć zniszczenia.

Która z nich okaże się bardziej okrutna i zła ?

Będzie tu miłość i nienawiść. Cała masa kłamstw, manipulacji i ukrytych sekretów. Bardzo trudne relacje międzyludzkie, a właściwie bardzo toksyczne relacje i tak bardzo uzależniające. Złe uczynki i kara. Jednak czy można być rozgrzeszonym za okrutne postępowanie, bo przeżyło się wiele zła ? Nie sądzę.

P O L E C A M – BARDZO POLECAM.

Będzie to świetny czas z niesamowitą książką.

Ta szokująca historia pozostanie z WAMI na dłużej. Zapewniam 🙂

 

Tytuł „Co się skrywa między nami ?”

Autor John Marrs

Tłumaczenie Ewa Kleszcz

Liczba stron 400

Wydawnictwo Burda Media Polska

https://www.slowne.pl/ksiazki/kryminal-sensacja-thriller/co-sie-skrywa-miedzy-nami/
Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWA BURDA MEDIA POLSKA

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz