recenzja książki

„JAK DOBRZE BYĆ TRZEŹWYM” CATHERINE GRAY

Przeczytawszy poradnik autorki pt. ” Jak dobrze być singlem”, koniecznie chciałam przeczytać „Jak dobrze być trzeźwym”.
Udało się i bardzo się z tego cieszę.
Autorka tym razem poruszyła niezwykle ważnym temat jakim jest alkoholizm.
Zrobiła to w sposób ciekawy, mądry i z humorem.
Oddała w nasze ręce świetnie napisany poradnik, który jest przepełniony szczerością. Czasem ta szczerość pełna jest bólu, ale jest prawdą.
Prosty i czytelny język oraz styl powoduje, że lekturę tę, pomimo, że porusza niezwykle trudny temat dla naszego społeczeństwa czyta się lekko i szybko.
Nie ma tutaj mądrowania i głupkowatych opowieści. Jest konkretnie, rzetelnie i bezpośrednio.
Napisanie tej książki pomogło naszej autorce wyjść z nałogu i przyznam, że czuć tutaj niesamowitą realność i tę ogromną szczerość względem samej siebie.
Świetnie, że Catherine się udało wygrać z nałogiem i że zechciała się z nami podzielić tym wszystkim co się z nią działo, gdy walczyła.
Osoby uzależnione nie przyznają się do swego uzależnienia, wiedzą, że mogą wtedy zostać potraktowane jako słabsze i gorsze.
Wstydzą się przed innymi, ale przede wszystkim wstydzą się przed samym sobą, że jest coś bez czego nie potrafią żyć. Że jest coś co nimi steruje i bez czego nie potrafią się obyć.
To straszne, ale ważne jest, aby uświadomić sobie co się z nami dzieje i podjąć trud leczenia.
Jest to idealna lektura dla tych, którzy mają czasem wrażenie, że alkohol im stanowczo więcej zabiera  niż daje.

 

Tytuł  „Jak dobrze być trzeźwym”

Autor Catherine Gray

Liczba stron 464

Wydawnictwo Prószyński i S-ka

https://www.proszynski.pl/Jak_dobrze_byc_trzezwym-p-36452-.html
Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWA PRÓSZYŃSKI I S-KA

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz