Cytaty z książek,  recenzja książki

„LUDZIE, LUDZIE” EWA WOYDYŁŁO

Jacy jesteśmy ?
Bardzo cenię sobie słowa, spostrzeżenia i porady autorki, która jest psychologiem.
Na co dzień zajmuje się terapią i pomocą osobom uzależnionym; współuzależnionym; małżeństwom i rodzinom, które mają problemy.
Lektura ma postać poradnika, z którego możemy się dowiedzieć bardzo wiele o innych, ale i o sobie samym.
Całość napisana prostym i zrozumiałym językiem.
Nie ma tutaj mądrowania czy oceniania kogokolwiek.
Jest rzeczowo, jasno i obiektywnie.
Jestem przekonana, że lektura ta pozwoli nam lepiej zrozumieć innych, ich zachowania i potrzeby.
I to co równie ważne, dowiedziawszy się jakie mamy cechy charakteru możemy dowiedzieć się jacy jesteśmy i nad czym możemy popracować.
Zrozumienie tego wpłynie na naszą lepszą komunikację z innymi, da też nam jasny sygnał kogo powinniśmy unikać.
Dzięki tej lekturze poznamy cały wachlarz ludzkich charakterów.
Będzie więc mowa o : Kłótliwych, Obrażalskich, Wścibskich, Wampirach energetycznych, Nieokrzesanych, Perfekcjonistach, Chomikach, Narcyzach, Histrionicach, Zagadkowych, Kłamczuchach, Malkontentach, Zerojedynkowych Manipulanci , Znajomi-nieznajomi, Nieśmiali, Hipochondrycy, Złośnicy, Gadatliwi, Leniwi, Zazdrośnicy, Zaborczy, Skąpiradła, Zawistni, Przesądni, Bałaganiarze, Genialni.
Myślę, że jest jeszcze wiele innych cech charakteru, może za jakiś czas i o nich będziemy mogli przeczytać.
Owszem, może i nie będzie nam łatwo czytać o sobie, swoich przywarach i możemy czuć złość, frustrację czy rozczarowanie.
Możemy też rozpoznać cechy charakteru naszych najbliższych i np. odejść od wampira energetycznego czy kogoś nazbyt kłótliwego.
Świetna lektura dla osób chcących lepiej poznać siebie i innych oraz dla tych, którzy chcą poprawić swoje relacje z innymi.
Cytaty – ważne słowa autorki :
„Z miliona przyczyn, jakie wywołują nasze silne emocje, większość powodują inni ludzie, zwłaszcza najbliżsi”.
„…samopoczucie zależy od tego, co nasi bliscy do nas i o nas mówią, jak nas traktują, co im się w nas nie podoba raz za co i w jaki sposób nas karzą, gdy nasze cechy lub zachowania im się nie podobają. Ich kary to również skutek emocji, ponieważ oni, ci nasi bliscy , też je przeżywają z powodu tego, co z kolei my do nich i o nich mówimy, jak ich traktujemy, co nam się w nich nie podoba oraz jak ich karcimy za niemiłe ?9naszym zdaniem !) cechy lub zachowanie.
Jakie sprężenie zwrotne”.
Tytuł „Ludzie, ludzie” Jacy jesteśmy ?
Autor Ewa Woydyłło
Liczba stron 360
Wydawnictwo Literackie

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz