recenzja książki

„MOŻE PORA Z TYM SKOŃCZYĆ” IAIN REID

Zapraszam WAS do świata, gdzie cały czas będziecie się bać i nie będziecie wiedzieć dlaczego.

WOW , ależ to jest petarda 🙂
To książka zupełnie inna niż wszystkie inne książki.
Jest bardzo klimatycznie. Genialnie pokręcona historia, która co chwila zaskakuje. Zupełnie nieprzewidywalne zakończenie, które nie jest jednoznaczne.

Rewelacyjny thriller psychologiczny, który nie pozwoli ci na spokojne czytanie. Czytała szybko, wręcz błyskawicznie ze stanowczo szybciej bijącym sercem i co chwila się oglądałam za siebie.
Ta powieść zmiażdżyła moją psychikę i pozostawiła w otumanieniu. Musiałam się zregenerować kilka dni, aby móc napisać kilka słów o niej.
Bardzo dziwna, genialna, mroczna, intrygująca powieść. Niby prosta historia – oto Ona  i On jadą samochodem do Jego rodziców na farmę, na pierwsze spotkanie. Ona ma poznać przyszłych teściów, a Oni Jego narzeczoną. Jadąc rozmawiają, wspominają, słuchają muzyki. Jest dziwnie. W domu rodziców  jest jeszcze dziwniej, chociaż to słowo słabo oddaje klimat i to co się tam dzieje. To bardzo osobliwy dom.
Intrygująca fabuła i wszystko dokładnie przemyślane. Tutaj nic się nie dzieje przypadkiem, a zapewniam ,że dzieje się wiele.
Powieść ta w niebywale wyraźny sposób ukazuje nam czym jest samotność, strach, cierpienie, trudne relacje międzyludzkie. Czasem tracimy pewność co tu jest prawdą, a co kłamstwem. Wspomnienia mieszają się z teraźniejszością i celowo wprowadzają nas w błąd. Pozostałam z masa pytań i niedopowiedzeń.

Autor bardzo wnikliwie przedstawił nam każdego bohatera. Poznajemy dokładnie ich psychikę i osobowość.
Ta dziwna i mroczna historia została zekranizowana.

Obejrzałam film i przyznam, że rzadko tak się zdarza, ale film jest równie dobry co książka. Z reguły film nie jest w stanie dorównać swej papierowej wersji, tutaj się jednak udało. Aktorzy są świetni i bardzo dziwni 🙂

Tytuł „Może pora z tym skończyć?
Autor Iain Reid
Tłumaczenie Bartosz Kurowski

Liczba stron 240
Wydawnictwo Prószyński i S-ka

https://www.proszynski.pl/Moze_pora_z_tym_skonczyc-p-36918-1-16-.html

Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWA PRÓSZYŃSKI I S-KA

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz