recenzja książki

„ŚWIATY RÓWNOLEGŁE” ŁUKASZ LAMŻA

Czego uczą nas płaskooziemcy, homeopaci i różdżkarze.

Polska literatura popularnonaukowa warta polecania.
Bardzo byłam ciekawa zawartości tej książki i cieszę się, że ją przeczytałam.
Autor jest dziennikarzem naukowym i oddał w nasze ręce „kawał dobrej roboty”.

Niezwykle kompetentny i rzetelny sposób przedstawiania faktów, opinii, badań.

Prosty, czytelny język oraz styl. Spokojny i wyważony ton. Nikt tutaj się z nikogo nie naśmiewa i nie drwi. Autor wykazał się dużą wnikliwością i znajomością tematów.
Brawo za odwagę o pisaniu o tematach ważnych, trudnych i kontrowersyjnych.
Książka zawiera trzynaście rozdziałów dotyczących np. homeopatii, antyszczepionkowców czy różdżkarstwa.

Moim skromnym zdaniem jest to mądra i bardzo ważna pozycja, która należy przeczytać.Mówi nam abyśmy zachowali zdrowy rozsądek w wyciąganiu wniosków na temat tego co widzimy, słyszymy i czytamy.

W dobie internetu i łatwego dostępu do informacji na właściwie każdy temat bardzo łatwo jest dać się nabrać.
Nie zdajemy sobie sprawa w jak łatwy sposób jesteśmy manipulowani i oszukiwani. Bardzo często słyszymy odnośniki do pseudo naukowych badania , jednak są one często zmyślone i przygotowane pod konkretne potrzeby kogoś. W książce tej poznamy wiele teorii spiskowych i zobaczymy jak ludzie są głupio po prostu.

Poznamy tez badania naukowe i wskazówki jak rozpoznać co jest prawdą a co zwykłym kłamstwem.

Nie dajmy się oszukiwać i sobą manipulować. Jedzmy to co jest zdrowe, a nie to co chcą, aby zostało sprzedane.  Wielkie koncern siłą się na udowodnienie nam, że właśnie ta rzecz jest najlepsza, jednak jest to jawne kłamstwo.

Od jakiegoś czasu bardzo dokładnie czytać skład produktów i wniosek jest szokujący – to co ma być super zdrowe jest głównie bio lub vege, w rezultacie jest to mega chemiczna bomba, nie mająca ze zdrową żywnością nic wspólnego.

Szok , sprawdźcie sami co jecie.

 

Tytuł „Światy równoległe”

Autor Łukasz Lamża

Liczba stron 224

Wydawnictwo Czarne

https://czarne.com.pl/katalog/ksiazki/swiaty-rownolegle

Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWO CZARNE

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz