recenzja książki

„WSZYSTKIE MOJE KŁAMSTWA” JESS RYDER

Po genialnym thrillerze psychologicznym autorki „Wszystkie nasze tajemnice” i „Zmyślenie” przyszła pora na „Wszystkie moje kłamstwa”.

Należy przyznać, że jest to trzecia genialna powieść Pani Jess.
Ciekawy pomysł, przemyślana i dopracowana fabuła, prosty i czytelny język oraz styl.

Bardzo realistyczni bohaterowie i to co się im przytrafiło. Zaskakujące zwroty akcji.

Podoba mi się, że wszystko dzieje się w dwóch wymiarach czasowych, czyli teraz i kiedyś. Poznajemy życie naszej bohaterki sprzed narodzin pierwszej córki i to drugie życie już po jej narodzinach.

Mamy też wydarzenia, które zostały przedstawione z perspektywy dwóch kobiet, matki i córki.
Powieść czyta się świetnie, lekko i bardzo szybko. Jest tajemniczo i intrygująco. Każda kolejna przeczytana kartka potęguje ciekawość i chęć poznania zakończenia. Wszystko się cudownie łączy tworząc intrygująca całość.

Nasza główna bohaterka to Erin. Kobieta która odniosła sukces, spełniona. Jest szczęśliwą kobietą, matką i żoną. Ma męża i dwoje dzieci. W dniu swoich czterdziestych urodzin otrzymuje kartkę z życzeniami od swojej córki, którą oddała zaraz po porodzie. Gdy ją urodziła miała piętnaście lat , a chłopak z którym zaszła w ciążę nie przyznał się do dziecka. Rodzice kazali Erin oddać córkę do adopcji, absolutnie nie godząc się na to, aby to ona wraz z nimi miała się zająć wychowaniem maleństwa. Od tego wydarzenia minęło ponad dwadzieścia lat i Erin ułożyła sobie życie. Przez te wszystkie lata nigdy nie spotkała swej pierwszej córki.O jej skrzętnie skrywanej tajemnicy wie tylko ona, jej rodzice i jej przyjaciółka.
Gdy pod drzwiami domu Erin pojawia się jej oddana córka Jade już nic nie będzie takie samo.Jej rodzina się rozpada. Do czego jest zdolna Jade ? Przyznam, że byłam zaskoczona.
Czy tylko Erin ma tajemnice ?
Autorka porusza w powieści ważne tematy jak : pierwszy alkohol, pierwszy seks i jego skutki, adopcja, brak akceptacji i miłości, trudne relacje międzyludzkie.

Najważniejsze są tutaj jednak skrywane sekrety i brak szczerości. Lęk przed wyznaniem tego co miało miejsce w przeszłości powoduje, że tworzy się atmosfera strachu, że wszystko się i tak wyda. Jeśli cały czas okłamujemy swojego partnera, nic dziwnego, że skrada się brak zaufania.

Polecam tę powieść, jest pełna emocji i wzruszeń.

Tytuł ” Wszystkie moje kłamstwa”

Autor Jess Ryder

Tłumaczenie Ewa Kleszcz

Liczba stron 416

Wydawnictwo Burda Książki

https://www.slowne.pl/ksiazki/kryminal-sensacja-thriller/wszystkie-moje-klamstwa/
Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWA BURDA KSIĄŻKI

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz