recenzja książki

„INSTYNKT” NADIA SZAGDAJ

Jest to druga część świetnego, nowego cyklu autorki pt. „Kaja Danielewicz”.
Genialny thriller psychologiczny trzymający w napięciu przez cały czas czytania.
Mamy nową intrygę, nową rewelacyjną historię, która zahacza o przeszłość naszych bohaterów.
Świetna fabuła wciągająca jeszcze bardziej niż część pierwsza.
Cudowny i niezwykle plastyczny język oraz styl, który wciąga w swój świat i nie pozwala odłożyć książki, póki jej nie przeczytasz do końca.
Dużo się dzieje, dużo zaskoczeń i zwrotów akcji. Nieprzewidywalne zakończenie, którego się nie domyśliłam.
Mam wielką nadzieję, że niebawem pojawi się trzecia część cyklu.
Nasza główna bohaterka to znana nam z pierwszej części cyklu Kaja. Młoda kobieta, która jest „lekarzem ostatniego kontaktu”.
Aktualnie zapragnęła spokoju i wolności. Wzięła wolne i zaszyła się gdzieś, gdzie nikt jej nie znajdzie. Jak wiemy ma dużo na sumieniu i lepiej, że się schowała.
Jednak jest coś co spowoduje, że wyjdzie z ukrycia. Poznamy ją jeszcze lepiej i przekonamy się jak bardzo jest przebiegła, inteligentna i bystra.
Pojawia się drugi ważny bohater inspektor Beniamin Merle. Jest to starszy już pan, który lada moment odejdzie z policji na zasłużoną emeryturę.
Jednak musi rozwiązać ostatnią zagadkę okrutnego morderstwa Tym razem musi się udać i to co nie zostało odkryte dwadzieścia lat wcześniej, teraz musi ujrzeć światło dzienne.
W lesie pod Wrocławiem w płytkim grobie zostają znalezione zwłoki kobiety, której odcięto głowę i ponownie przyszyto.

Ta bestialska zbrodnia do złudzenia przypomina starą sprawę inspektora, której nie zdołał rozwiązać. Sprawa seryjnego mordercy tak zwanego „KATA” nie została rozwiązana.

Nic więc dziwnego, że tym razem inspektor Beniamin zrobi wszystko, aby odkryć kto i dlaczego morduje. Teraz ma ostatnią szansę, aby dotrzeć do prawdy.
Czyżby KAT powrócił ? a może pojawił się naśladowca ?
W rozwiązaniu tego niezwykle trudnego zadania pomoże mu Kaja, która jest zafascynowana morderstwami Kobieta skrywa mroczne sekrety, które teraz mogą się wydać.
Będzie mrocznie, tajemniczo i bardzo intrygująco.
P O L E C A M  🙂
Tytuł „Instynkt”
Cykl „Kaja Danielewicz”, tom 2,
Autor Nadia Szagdaj
Liczba stron 352
Wydawnictwo Dragon
Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWA DRAGON

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz