recenzja książki

„ZACZAROWANE” NATASZA SOCHA

Pani Natasza jest jedną z moich najbardziej cenionych polskich autorek.

W najnowszej powieści na tapetę wzięła ważne zjawisko, jakim jest samotność w związkach i oszuści matrymonialni w sieci.
Temat jak najbardziej na czasie. W dobie wszechobecnego internetu i portali randkowych tak łatwo jest dać się podejść. Nie wszyscy szukają luźnych związków czy seksu, są też tacy którzy szukają prawdziwej miłości. Niestety są też tacy, którzy szukają tutaj swoich ofiar, aby później je zwyczajnie oszukać i okraść.

Poznamy więc kilka, a dokładnie cztery prawdziwe historie kobiet, które padły ofiarą tego samego oszusta matrymonialnego.

Niech to co przeżyły Martyna, Anna, Jadwiga i Karolina, będą przestrogą dla kobiet szukających swej drugiej połowy w sieci.

Dorian, a raczej Aleksander a może ten mężczyzna ma zupełnie inne imię. To nie ma znaczenia. Ważne jest to , że wyszukuje w sieci, na portalach randkowych kobiety samotne, zaniedbane emocjonalnie. Jest dokładnie takim jakim one chciałyby , aby był. Mężczyzna działa w ściśle określony sposób i jest do swej roli idealnie przygotowany. Kłamstwa i manipulacje są jego domeną. Wie w jaki sposób podejść kobietę, co jej mówić i jak się zachowywać. Jednak jest ideałem do czasu. Gdy uzna, że trzeba się wycofać, bo to co zamierzał już osiągnął zmienia się w szantażystę i człowieka pozbawionego wszelkich skrupułów. Staje się cyniczny wyrachowany i arogancki. Kobiety są szantażowane kompromitującymi nagraniami i aby nikt ich nie zobaczył godzą się na płacenie pieniędzy.

Tak się składa, że jedna z kobiet zdecydowała się nie zapłacić. Poszła na policję i zgłosiła przestępstwo. Jednak policja jest często w takich sytuacjach bezradna, bo oszust przyjmuje różne tożsamości i ciężko jest ustalić kim tak naprawdę jest.
Jeśli jesteście ciekawi czy udało się go złapać, to przeczytajcie. Ja już wiem.

Idealna lektura na dzisiejsze czasy.

Czyta się ją lekko i błyskawicznie. Historie zaskakują i budzą wiele emocji.

Ukazuje też jak łatwo popadamy w schematy, rutynę, jak przestajemy się starać o dobre relacje w swoich związkach, jak przestajemy dbać o samych siebie.

Naturalnym jest, że każdy z nas chce kochać i chce być kochanym, jednak czy za każdą cenę ?

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz