recenzja książki

„ZIELONA 13” AGATA BIZUK

Dziś premiera 🙂
Polska powieść obyczajowa warta przeczytania.
To moje pierwsze spotkanie z autorką i już wiem,że będę szukać wcześniejszych jej książek.
Prosty pomysł, nie skomplikowana fabuła, jednak książkę czyta się świetnie, szybko, lekko i z zainteresowaniem.
Powieść napisana ciekawym i prostym językiem. Mamy bardzo wyraźnie wykreowanych bohaterów, którzy są tak bardzo namacalni, prawdziwi, rzeczywiści, naturalni.
Bez problemu możemy przenieść się na „Zieloną 13” i razem z jej mieszkańcami uczestniczyć w ich codziennym życiu.
Tytułowa „Zielona 13” to adres starej kamienicy, gdzie wszystko zdarzyć się może. To właśnie tutaj mieszkają nasi bohaterowie. Jest to ważne miejsce, gdzie rozgrywa się wszystko.
Tutaj na pierwszy rzut oka czas płynie naturalnie spokojnie i niewiele się dzieje. Jednak my wiemy, że w domu tym wszystko tętni przeżyciami, emocjami każdego dnia.
Nikt nie wie dlaczego ulicę nazwano „Zieloną” skoro znajduje się na niej jedno drzewo – wielki i rozłożysty dąb, który od zawsze był przedmiotem sporu mieszkańców ale to nie istotne – ważne jest to, że każdy kto tu mieszka ma swoje miejsce na ziemi, swój dom.
Poznajemy panią Stasię, Szczepana, Aldonę, Radeo, Mariolkę, Romana, Elwirę i Krzysztofa. Co ich łączy a co dzieli? Przeczytajcie, a dowiecie się.
Powieść porusza ważne tematy : śmierć, narodziny, zdrady, romanse, alkoholizm, prostytucję, niespełnione marzenia. Jak to w życiu jest tu cała masa emocji i uczuć.
Tajemnice, skrywane sekrety, intrygi.
Jasno widać, że w sytuacji gdy pojawia się wspólny wróg – ludzie potrafią się zjednoczyć i razem rozwiązać problem. To piękne i budujące.
Pokazuje też, że tak naprawdę mieszkając wiele lat obok siebie ludzie się nie znają i bardzo niewiele mogą powiedzieć o sobie nawzajem.

Teraz, w dobie techniki, gdzie zamawiamy jedzenie i wszystko co się da przez internet bez wychodzenia z domu, gdzie wystarczy zalogować się na portale społecznościowe czy  randkowe, gdzie od razu poznajemy całą masę znajomych i potencjalnych kochanków taka „ZIELONA 13” jest cudnym miejscem.Polecam tę książkę – idealna na wieczorny relaks – emocje i wzruszenie gwarantowane 🙂

Tytuł „Zielona 13”
Autor Agata Bizuk
Wydawnictwo DRAGON
Liczba stron 303
Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWO DRAGON

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz