recenzja książki

„AŻ DO ŚMIERCI” Jennifer L. Armentrout

Ciekawa powieść kryminalna, którą czyta się błyskawicznie.
Wyraźnie opisane postacie i wydarzenia. Historia, która bez problemu mogła się wydarzyć. To wszystko sprawia, że chcesz doczytać szybko do końca aby już wiedzieć co się wydarzy.

Głowna bohaterka Sasha Keeton to dziewczyna, która wiele lat temu została porwana przez seryjnego mordercę i gwałciciela, Podczas próby zabójstwa udaje jej się uciec. Jako jedyna ofiara przeżywa ten koszmar. Pamięta, że przetrzymywał ją w strasznym warunkach i znęcał się nad nią. Wisiało tam sześć zakrwawionych sukien ślubnych z niejako trofeami sprawcy – odciętymi palcami.
Ona wie, że morderca to jakby dwie osoby – delikatny i czuły mężczyzna, a z drugiej strony brutalny i nieprzewidywalny szaleniec.
Aby zapomnieć o tym co się wydarzyło wyjeżdża do Atlanty. Po dziesięciu latach wraca jednak do rodzinnego domu aby pomóc matce prowadzić pensjonat.
Już pierwszej nocy po powrocie ktoś niszczy jej samochód wybijając w nim szyby. Jest pewne,że ktoś jest bardzo niezadowolony z jej powrotu.
W samochodzie swojej matki znajduje martwą i zmasakrowaną sarnę.
Dziewczyna zastanawia się czy jej powrót nie był błędem.
Wyjazd z tego miasta nie pomógł. Dał jedynie czas na uporanie się z przeszłością. Powrót jest nowym początkiem. Tylko początkiem czego? Co ja tu czeka?

W miasteczku znikają młode kobiety a ich ciała zostają znaleziono w miejscu, które jest dobrze znane bohaterce. Czy powrót Sashy ma z tym coś wspólnego?
Czy dopadnie ją przeszłość przed którą uciekała i to co ją męczy w snach każdej nocy ?
Wszelkie tropy i podobieństwa prowadza do „Pana Młodego”, tylko, że ten już nie żyje.
Pan Młody – tak nazwano seryjnego mordercę i gwałciciela, którego ofiarą padło sześć kobiet – o takiej liczbie wiedziała policja. Może było ich więcej.
Czy jest zatem naśladowca, który porywa, gwałci, więzi i morduje kobiety po czym porzuca je w tym samym miejscu co wszystkie poprzednie ofiary?

Ważna postacią jest Cole Landis. To młodzieńcza miłość dziewczyny. Pozostał w miasteczku i jest policjantem. Czy ich uczucie przetrwało próbę czasu i wydarzeń jakie miały miejsce w ich życiu?
Czy znów będą razem ?
Mamy tu rodzinne tajemnice, sekrety skrywane sprzed lat. Zawiłe relacje rodzinne. Zło w ludzkiej postaci. Mamy tez miłość.

Tytuł „AŻ DO ŚMIERCI”
Autor Jennifer L. Armentrout
Tłumaczenie Katarzyna Agnieszka Dyrek
Wydawnictwo Filia
Liczba stron 392

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz