debiut literacki,  recenzja książki

„COŚ WIĘCEJ NIŻ DOTYK” AGNIESZKA CYRUS

Ta powieść zwaliła mnie z nóg.

Niewiarygodny debiut, naszej rodzimej autorki.

Bardzo trudna tematyka molestowania i ten brak wiary ze strony rodziny ofiar mnie porażał. Zmowa milczenia była dla mnie zupełnie niezrozumiała i nieakceptowalna.

Przyznam, że czytałam tę lekturę z zapartym tchem, bólem serca i łzami w oczach.

To wszystko było tak strasznie bolesne i niesprawiedliwe. Czułam się tak bardzo bezsilna i wściekła wręcz.

Bardzo plastyczny język oraz styl spowodował, że bardzo dokładnie czułam, myślałam to co nasza bohaterka. Wstręt, obrzydzenie, strach i samotność były odczuwalne bardzo wyraźnie.

Monika, to nasza główna bohaterka. Dziewczyna ma piętnaście lat i kilka razy w roku jest podrzucana sama lub z siostrą do dziadków na wieś. Wszystko jest dobrze do czasu, gdy z dzieci zaczynają się zmieniać w dziewczynki.

Skrywane rodzinne sekrety niosą w sobie dużo tajemnic i niewygodnej prawdy.

Alkohol, przemoc i toksyczne relacje są zatrważające. Dziadek, który będzie startował w wyborach na nowego sołtysa musi być idealny, musi być wzorem do naśladowania. Kim jest tak naprawdę ?

Ta powieść to wstrząsająca , okrutna i brutalna historia pewnej dziewczyny, która doświadcza tak wiele zła, a wszyscy udają, ze nic nie widzą. To milczenie jest niejako przyzwoleniem i akceptacją sytuacji jaka jest.

Mega zaskakujące zakończenie, którego absolutnie nie byłam w stanie przewidzieć.

Tak bardzo się cieszę, że koniec jest jaki jest.

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz