recenzja książki

„DZIEWCZYNA Z FOTOGRAFII” ANNA OLSZEWSKA

Piękna, pełna emocji powieść obyczajowa.

Wzrusza, porusza i zastanawia. Pokazuje jak ważne są marzenia i, że czasem trzeba odpuścić.
Świetny temat na powieść, przemyślana i dopracowana fabuła, prosty i czytelny język oraz styl.
Jest bardzo klimatycznie, jednocześnie tak bardzo naturalnie. Wszystko toczy się w swoim tempie, tak jak powinno.

Przyznam, że już po przeczytaniu pierwszych linijek tekstu wiedziałam, że ta powieść porwie mnie w swój świat.

Z ogromną łatwością wskoczyłam w wykreowany świat i razem z naszą główną bohaterka widziałam, słyszałam i czułam to co ona. Niestety nie zawsze to było miłe, jednak niezwykle prawdziwe.

Powieść przeczytałam w dwie godziny, nie mogłabym zasnąć nie przeczytawszy jej do końca.

Nasza główna bohaterka to Natasza. Młoda kobieta, która zapowiadała się jako świetna baletnica. Niestety ta niezwykle utalentowana kobieta miała wypadek i będzie musiała pożegnać się z tym co tak bardzo kocha i czemu poświęciła całe swoje życie, a mianowicie taniec Ten wypadek odbija się nie tylko na fizyczności Nataszy, ale przede wszystkim na jej psychice. Nie potrafi sobie poradzić z myślą, że już nigdy nie zatańczy. To traumatyczne przeżycie wciąż jest w niej żywe.
Niestety Natasza niedawno utraciła swoich ukochanych rodziców, którzy zginęli w wypadku. Postanawia pojechać do mieszkania, w którym spędziła swoje dzieciństwo i sprzedać je.

Niespodziewanie na swojej drodze życiowej spotyka Luke – ot pasażer w samolocie, który leci tak jak ona do Paryża. Chłopak jest młodym fotografem, który został doceniony przez znanego mistrza i został jego asystentem. Jednak wydarzyło się coś co spowodowało, że drogi tych dwóch artystów się rozeszły.

Natasza w paryskim mieszkaniu znajduje list, a w nim wskazówki do gry, w którą grała z rodzicami w każde urodziny. Podejmuje wyzwanie i wyrusza w poszukiwaniu przygody.

Czy los połączy drogi Nataszy i Luki ?
Ja już wiem i zapraszam WAS do poznania tej historii 🙂

Świetna powieść na wiosenny wieczór.

O tym co w życiu jest ważne i jak ważna jest akceptacja siebie.

Piękna okładka 🙂

 

Tytuł „Dziewczyna z fotografii”

Autor Anna Olszewska

Liczba stron 380

Wydawnictwo Zysk i S-ka

https://sklep.zysk.com.pl/dziewczyna-z-fotografii.html
Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWA ZYSK I S-KA

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz