recenzja książki

„NIE UCIEKNIESZ” NANA BEKHER

Polska powieść obyczajowa autorki, której nie znałam wcześniej.

Dużo emocji i wzruszeń. Ciekawa historia, przemyślana fabuła. Prosty język oraz styl, który powoduje, że bardzo szybko można wskoczyć w wykreowany świat i razem z naszą bohaterką widzieć, słyszeć i czuć to co ona.
Świetnie się czyta, lekko i szybko. Jest intrygująco, niebezpiecznie. Pojawia się taż nadzieja i wiara w lepsze, spokojniejsze dni.
Fajnie, że całą historię poznajemy dwutorowo. Dzięki dwóm czasom, które wzajemnie się przenikają tworząc ciekawą całość.

Nasza główna bohaterka to Laura.

Młoda dziewczyna, która w swoim życiu zaznała wiele okrucieństwa. Jej życie było jednym wielkim koszmarem. Gdy umiera jej matka zostaje z ojczymem i jego synem. Od teraz staje się ofiarą okrutnie wykorzystywaną, dręczoną i poniżaną.
Jej życie już nie należy do niej, staje się zabawką dla dwóch sadystów. Strach i ból jest wszechobecny.

Laura postanawia uciec i zacząć wszystko od nowa. Chicago wydaje się jej idealnym miejscem.Jednak nie udaje się jej tam dotrzeć. Jest świadkiem pewnego zdarzenia, którego skutków nie przewidziała. Ratuje małą dziewczynkę przed pędzącym samochodem. Co z tego wyniknie ?

Daniel jest ojcem, który samodzielnie wychowuje córkę o imieniu Elise. Jest kochającym synem i ojcem, który pragnie szczęścia dla swoich najbliższych. Mała Elise tak bardzo pragnie mieć mamę.

Czy tych dwoje zranionych ludzi da sobie szansę ?

Czy potrafią sobie zaufać ?

Czy mogą być razem szczęśliwi pomimo wszystko ?

Gdy przeszło się piekło nic już nie jest takie samo. Tak trudno liczyć na normalność, gdy się jej nie zaznało.

Jednak jak wiemy, przeszłość zawsze nas dogoni.

Wspomnienia Laury są wstrząsające i na długo zostaną w mej pamięci.
Poznamy tutaj strach, ból, cierpienie, gwałty, poniżanie i niespotykane okrucieństwo.
Doświadczymy też ogromnej woli walki o siebie, o swoją przyszłość.

 

Tytuł „Nie uciekniesz”

Autor Nana Bekher

Liczba stron 304

Wydawnictwo Kobiece

http://www.wydawnictwokobiece.pl/produkt/nie-uciekniesz/
Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWA KOBIECEGO

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz