recenzja książki

„SATURN” AGNIESZKA LINGAS – ŁONIEWSKA

To już trzeci tom z serii „Bezlitosna siła”. Dla przypomnienia : pierwszy tom nosi tytuł „Kastor” a drugi „Polluks”.
Tym razem poznajemy tytułowego Saturna – Konrada i Makową panienkę zwaną Krasnalem – Inez.
On pracuje w klubie i walczy jako zawodnik MMA. Ma swoją mroczną przeszłość o której stara się zapomnieć, jednak ona cały czas go prześladuje.
Praca daje mu kasę i satysfakcję, a treningi i walka pozwalały mu utrzymać ciało w formie i na jakiś czas wyłączać myślenie, aby nie myśleć o wszystkich rzeczach, które się wydarzyło w jego życiu i spowodowały, że wyzbył się głębszych uczuć.
Opiekuje się przybrana siostrą z którą ma wspólną przeszłość i która jest dla niego ogromnym wsparciem.
Ona jest młodą, piękną i drobną dziewczyną. Ma czerwone włosy i cudowne ciało. Pracuje w fundacji pomagającej kobietom, które są wykorzystywane i bite przez mężów.
Sama przeszła traumę i została naznaczona na zawsze. Pozbierała się psychicznie po poprzednim związku i teraz potrzebuje już tylko dobrych rzeczy – bezpieczeństwa, stabilności, akceptacji i miłości.
Nasi główni bohaterowie na początku nie lubią się, wzajemnie się wkurzają, jednak coś ich do siebie przyciąga. Co z tego wyniknie ? – przeczytajcie a dowiecie się.
Książkę czyta się, a właściwie pochłania się momentalnie – niecałe dwie godziny i przeczytana.
Prosta fabuła, prosty i czytelny język. Dużo dialogów i opisów tego co bohaterowie czują. Książkę czyta się dobrze, lekko.

Mamy tu trudne relacje rodzinne, wykorzystywanie seksualne, przemoc, brak akceptacji i bezpieczeństwa ale również miłość, przyjaźń, szczęście, nadzieję.
Podsumowując :
To historia ludzi bardzo zranionych, lecz mimo to wierzących w miłość.
Oboje przeżyli wiele zła i to od najbliższych, jednak postanowili zaufać sobie wzajemnie i dać sobie prawo do bycia szczęśliwym – mimo wszystko.

Postawa godna pochwały i naśladownictwa. Tak ważne jest w życiu, aby wstać z kolan i iść dalej. Nasze życie jest w naszych rękach i bardzo wiele zależy od nas samych.

Wiem,że już niebawem ukaże się czwarta część  serii pt. „Mars”.

Tytuł „Saturn”
Autor Agnieszka Lingas – Łoniewska
Wydawnictwo Burda Media
Liczba stron 256
http://www.burdaksiazki.pl/ksiazki/literatura-obyczajowa/saturn-bezlitosna-sila-t-3/
Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWO BURDA MEDIA

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz