recenzja książki

„ZAPOMNIANA PIOSENKA” AGATA BIZUK

Piękna historia, a właściwie dwie piękne historie.

Jak bardzo życie potrafi być nieprzewidywalne i jak bardzo może nas zaskoczyć.
Prosty pomysł, język i styl powoduje, że powieść czyta się lekko i błyskawicznie. Już po przeczytaniu pierwszych linijek wskakujemy w wykreowany świat tak bardzo naturalny i rzeczywisty.

Razem z naszymi bohaterami przeżywamy to co oni, czujemy, widzimy, słyszymy to co oni.

Podoba mi się, że naprzemiennie poznajemy historię naszych bohaterów. Jeden rozdział dotyczy Dominika, a kolejny Ksawerego, kolejny znów Dominika i tak dalej.
Te historie tworzą cudowna powieść.

Nasi głowni bohaterowie to właśnie Dominik i Ksawery.

Pierwszy jest sierotą wychowaną w domu dziecka. Matka zmarła, gdy miał cztery lata, tam mu powiedziano. Ojca nigdy nie poznał. Dzisiaj Dominik jest już samodzielnym i odpowiedzialnym dwudziestoletnim mężczyzną. Ma dziewczynę Ewę i ukochanego psa, którzy są jego najbliższymi. Dominik jest bardzo wrażliwy, uczynny i ma swoje zasady, czym wzbudza respekt wśród rówieśników. On doskonale wie co znaczy mieć w życiu pod górkę i nie mieć swojej rodziny. Tak bardzo chciałby, aby jego matka żyła – nie przeżyłby tego wszystkiego co się wydarzyło i miałby ukochaną mamę obok siebie. Zależy mu, aby dowiedzieć się coś więcej o swojej matce i chciałby dowiedzieć się kim jest jego ojciec. Postanawia poszukać jakiś śladów, które doprowadzą go do celu.

Naturalnym jest, że każdy człowiek chce poznać swoje korzenie, poznać swoją tożsamość, dowiedzieć się kim jest.

Ksawery to sześćdziesięcioletni starszy pan, który mieszka samotnie. Jego ukochana żona zmarła, a syn Michał wyjechał za granice i tam zamieszkał ze swoją rodziną czyli żoną i synkiem. Nic dziwnego, że mężczyzna czuje się samotny i opuszczony.
Nieszczęśliwych trafem mężczyzna ulega wypadkowi i łamie nogę. Dzięki szybkiej reakcji córki sąsiadki i jej chłopaka trafia do szpitala. Teraz ma fachową opiekę, jednak martwi się co będzie jak wróci do domu.
Młodzi odwiedzają staruszka w szpitalu i otaczają go swoją życzliwością i troską. Pomagają mu również, gdy wraca już do domu.

Co połączy Dominika i Ksawerego ?

Przeczytajcie, a dowiecie się. Zapewniam, ze będzie to bardzo emocjonalna i ciekawa historia.

Idealna lektura świąteczny czas 🙂

 

Tytuł „Zapomniana piosenka”

Autor Agata Bizuk

Liczba stron 320

Wydawnictwo Dragon

http://wydawnictwo-dragon.pl/product/1676
Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWA DRAGON

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz