recenzja książki

„KIECKA I KRYNOLINA” ALEKSANDRA KATARZYNA MALUDY

Jest to ósma już powieść autorki.

Przyznam, że przeczytałam tylko przedostatnią pt. „Gruzowisko” i do dziś pamiętam jak byłam nią zafascynowana.

Tym razem poznamy dwie bohaterki, które żyją w zupełnie innych czasach, lecz jest coś co je łączy.

Fascynująca historia, świetnie skonstruowana fabułą, zaskakujące zwroty akcji i bardzo realistyczni bohaterowie. Piękny język oraz styl, który wciąga nas w wykreowaną historię, a właściwie w dwie historie od pierwszych słów.Moja ciekawość była z każdą stroną podsycana i bardzo byłam ciekawa zakończenia. Bardzo mi się podoba, że mamy tutaj wydarzenia, które poznajemy dwutorowo. Tworzą one świetną całość.

Mamy Zośkę i Zofię i dwa światy, rok 2019 i rok 1863.

Zośka Przywara właśnie dowiedziała się, że jej ukochany mąż Konstanty ją zdradził. Miał romans z koleżanką z pracy, nieziemską pięknością o imieniu Agnieszka. Mieszka w pięknym apartamentowcu niedaleko stacji Metra Imielin w Warszawie.

Zofia Lutomierska niestety też zostaje zdradzona przez ukochanego męża Kazimierza. Mężczyzna ulega urokowi francuskiej guwernantki o imieniu Dominique. Zofia jest właścicielką majątku Lutomierzyce na Północy Mazowsza.

Chociaż kobiety łączy to samo przeżycie jest coś co je dzieli … ponad 150 lat. Żyją one bowiem w zupełnie innych czasach.
Dzięki tajemniczemu lusterku w starej toaletce widzą siebie i swoje światy. To zaglądanie przez lustro staje się niebezpieczne, gdy okazuje się, że Zośka doskonale wie co się wydarzy w życiu Zofii i pragnie ją uratować. Powstanie Styczniowe zbliża się nieubłaganie. W tajemniczy sposób zamieniają się miejscami. Jednak te podróże w czasie niosą również ogromne ryzyko, ponieważ może nie być już drogi powrotnej do swoich czasów i swego domu.
Czy kobiety odnajdą się w nieznanych im czasach ?

Jak potoczą się dalej ich losy ?

Czy wrócą do swych domów ?

Ja już wiem i zapraszam WAS do poznania tych świetnie przedstawionych historii.

Mamy tu miłość, zdradę. Mamy też heroiczną walkę o wolność, odwagę i honor.

Pięknie zostało ukazane jaką rolę pełniły kobiety na przestrzeni lat. W wieku dziewiętnastym i jak jest teraz, w czasach ówczesnych.

Autorka bardzo umiejętnie i naturalnie oddała klimat tamtych lat, tamtą rzeczywistość oraz mentalność i wartości żyjących wtedy ludzi.

Powieść czyta się super, lekko i z ogromną fascynacją.

Bardzo POLECAM 🙂

 

Tytuł „Kiecka i krynolina”

Autor Aleksandra Katarzyna Maludy

Liczba stron 304

Wydawnictwo Szara Godzina

http://www.szaragodzina.pl/ksiazki/nowosci/ksiazka/137.html
Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWA SZARA GODZINA

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz