recenzja książki

„MAGICZNA PODRÓŻ” KASIA BULICZ – KASPRZAK

Polska powieść obyczajowa.

To moje kolejne już spotkanie z autorką i tym razem było udane.

Ciekawa fabuła, język i styl charakterystyczny dla autorki. Historia , a właściwie kilka historii, które wciągają i bardzo intrygują.

Polubiłam bohaterów – Małgorzatę, Beatę, Alicję, Roberta, jak również psa wabiącego się Wiki.

Pewien chory chłopiec Bruno ma psa o imieniu Wiki, którego bardzo kocha i który się nim opiekuje. Wyczuwa kiedy się zbliża atak padaczki i można się szybko przygotować. Matka chłopca zmarła i wychowuje go ojciec Robert.

Pewnego dnia chłopiec ma wysoką gorączkę i jedzie do lekarza, a pies ucieka z domu w poszukiwaniu swego towarzysza.
Znajduje go na ulicy Małgorzata, która postanawia zaopiekować się psią znajdą, dowiedzieć się kto jest jego właścicielem i oddać go.
Trafia do sklepu zoologicznego, gdzie poznaje przemiłą ekspedientkę Alicję oraz klientkę Beatę kupującą pokarm dla swego zwierzaka.

Jak bardzo losy tych trzech kobiet się złączą. Żadna z nich nie przypuszczała na jaki szalony pomysł wpadną i go wykonają.
Wspólna podróż staje się magiczną podróżą w zakamarki uczuć, emocji i tego co w każdej z kobiet jest. Opowiadają sobie wzajemnie o swoim życiu, o tym co przeżyły i czego doświadczyły. Same są zaskoczone jak bardzo stają się sobie bliskie.

I kto by przypuszczał, że to wszystko dzięki psu Wiki 🙂

To ciepła, wzruszająca i emocjonalna podróż, do której Was namawiam.
Mamy tu traumę po śmierć bliskiej osoby i nie pogodzenie się z tym. Ból, rzucanie się w wir pracy, aby zagłuszyć emocje i poczucie osamotnienia.
Lęk przed odrzuceniem i trudne relacje międzyludzkie.
Jeden watek był moim zdaniem zupełnie zbędny, ale to prawo autora.

Idealna książka na poprawę humoru lub , gdy nam źle i wydaje się, że już gorzej być nie może.

Tytuł „Magiczna podróż”

Autor Kasia Bulicz – Kasprzak

Wydawnictwo Świat Książki

Liczba stron 293

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz