recenzja książki

„NIGDY NIE JEST ZA DALEKO” DANUTA NOSZCZYŃSKA

Książka z gatunku : polska literatura obyczajowa, romans.

„Los często wystawia nas na próby. Jednak warto mu zaufać, by się wreszcie przekonać, że nic nie jest takie, jakim się wydaje” – cytat piękny i mylący.

Przyznam, że to zupełnie nie moja bajka. Nie potrafiłam wskoczyć w klimat tej książki.

Styl, język, fabuła – wszystko proste, banalne, trywialne, przewidywalne. Zero zaskoczenia.

Nasza główna bohaterka to Antonina. Kobieta młoda, piękna, zadowolona z życia, wie co chce i jak to osiągnąć. Jest poukładana i majętna, do tego uczynna i szczera.Aż trudno uwierzyć, że jej życiowe problemy to gdzie wyjedzie na urlop czy gdzie iść na imprezę. Ma wszystko, jednak szuka swojego księcia z bajki
Jest właścicielką kilku dobrze prosperujących salonów urody w Krakowie. Tak jakoś wychodzi, że wyjeżdża na wakacje do Armenii – nie będzie tam luksusów do których przywykła, ale może pozna kogoś ciekawego.
Wyjazd ten zmienia zupełnie naszą bohaterkę, zaczyna myśleć inaczej i wprowadza do swojego życia duże zmiany.
Co z tego wyniknie ?

Napisze wprost – szkoda czasu i tyle.

Tytuł „Nigdy nie jest za daleko”

Autor Danuta Noszczyńska

Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Liczba stron 344

Jestem kobietą, matką i opiekunką cudownego labradora zabranego ze schroniska. Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 300 książek. Zawodowo jestem mgr. ekonomii, który po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Od kilku lat prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz